cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Galerie, RB Bandit 675 (test)

Když jsme loni přinesli reportáž z vývoje odpružených rámů RB Bandit a test devětadvacítkového modelu se 120mm zdvihem, přece jen to ještě není kompletní. RB je totiž značka odjakživa spjatá i s více „gravity“ disciplínami. Takže abychom byli úplní, přinášíme test sedmadvacítkového endura se stošedesátkovými zdvihy, to je totiž to pravé RB, Race Bike.

Konstrukční optimalizace

Jak nové rámy vznikaly jsme popsali v podstatě krok za krokem a ani v tomto případě se hlavní rámový trojúhelník neodchýlil od optimálního kruhového profilu. To platí jak pro spodní, tak horní trubku, jež se sice napojují přímo na kónickou hlavu a k sobě navzájem, navíc podpořené navařenou spodní výztuhou, ale po dvou třetinách délky v naprosté přímce jsou obě zahnuté. Horní kvůli navýšení prostoru pro kolena a spodní zase kvůli místu na nosník tlumiče a hlavního čepu zadní stavby. Tedy důvodů by určitě bylo víc a propočty z vývoje by daný tvar vysvětlily přesněji, ale dvojí prohnutí tady prostě je, přestože celkově působí tvary jednoduše a čistě ... více v testu v Cykloservisu č. 3/2019, který je právě odesílán do novinových stánků a cykloprodejen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 14.02.19 - kategorie: Testy kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign