Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Galerie, RB Bandit 290 (test)

Proč vymýšlet nový název modelu, když lze oprášit ten, jenž zdobil jednočepové fully s přerušenou sedlovou trubkou, populární před koncem milénia. Novodobý Bandit ovšem spoléhá na zcela jiný systém odpružení i průměr kol, ale technologie, inovace a ruční výroba, tedy vše tak charakteristické pro kola s logem RB, mu zůstalo.

Zaklínadlo kruhu

Parametr pevnosti a tuhosti má dle konstruktérů kruhový profil trubky vždy nejlepší a nejinak je tomu i na tomto rámu. Devětadvacítka s hlavním trojúhelníkem sice spoléhá na výrazné prohnutí horní i spodní trubky, ale vše je podřízené čistě funkci. RB nehraje na zbytečné parádičky, ale každý profil má své opodstatnění, vycházející z potřebných pevnostních parametrů, do detailu spočítaných. Zatímco přední trojúhelník je tedy na pohled klasikou, doplněnou konickou hlavou a výztuhou hned za ní, zadní stavba se vyvíjela v mnoha krocích. Díky tomu se tento rám po sérii prototypů dočkal postupně spojení vahadel zadní stavby nebo zesílené stěny levé vertikální vzpěry, která spojuje sedlové vzpěry s řetězovými. Původní horní vahadlo tlumiče mělo plný tvar s frézovaným odlehčením, současné už má ... více v Cykloservisu č.13/2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 27.06.18 - kategorie: Testy kol
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign