Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Galerie, Pohodlná raketa, Lapierre Pro Race SAT

Francouzští konstruktéři inovují a zdá se, že úspěšně propojují svět silničních a horských kol. Nový rám hardtailu ProRace s dodatkem SAT (Shock Absorption Technology) využívá totiž v napojení sedlových vzpěr elastomerový inzert, podobně jako je tomu už nějakou dobu u silníčního modelu Pulsium. Vše je zde podřízeno maximálnímu komfortu jezdce, a to, jak se podařilo skloubit protichůdné vlastnosti, tedy komfort a zároveň tuhost a výkon, je ukázkou vysoké konstruktérské vyspělosti.

Jiný už na pohled

Lapierre i svá enduro kola odlišuje od konkurence vpředu hodně nakrčenou a vzadu dolů prohnutou horní trubkou, takže není divu, že testovaná XC „raketa“ ProRace SAT 629 je na tom svým designem podobně. Tady je ovšem každá partie rámu účelně navržena tak, aby celek hrál jak pro výkon, tak pohodlí. Hlavová partie je opravdu masivní a ukrývá kónický sloupek boostové verze vidlice Reba. Když rám někde ubírá kvůli lepší absorpci rázů, proč to jinde nenaddimenzovat pro dokonalou tuhost? Věřte, že v  ... kompletní test v Cykloservisu č.6/2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 30.03.18 - kategorie: Testy kol
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign