Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Galerie, Pinarello Dogma K8-S

Pro sezónu 2016 si Pinarello připravilo bonbónek v podobě silničního modelu Dogma K8-S, výjimečného svou koncepcí s miniaturním tlumičem, umístěným v monostay vzpěře zadní stavby. Pokud se vám v této souvislosti vybaví dnes takřka zapomenuté bikové rámy softail, je tok vašich myšlenek správný – skutečně máme před sebou „silniční softail“. Tedy rám se zadní stavbou, u níž je pohlcování otřesů svěřeno pružné koncepci řetězových vzpěr a několika milimetrům funkčního zdvihu minimalistického tlumiče. Z hlediska konstrukce je novinka v případě předního trojúhelníku prakticky identická se standardním modelem Dogma F8, tedy vyjma lehce upravené geometrie. Samotný systém odpružení pojmenovaný DSS 1.0 (Dogma Suspension System) byl testován na trati závodu Paříž – Roubaix, i tak je ale Dogma K8-S stále strojem stavěným primárně na výkon...

My jsme otestovali jednu z nejluxusnějších verzích, přičemž kompletní test kola naleznete v časopisu Cykloservis 18/2015.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 17.10.15 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign