deluxe-cycling

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Galerie, Pells F7

Domácí značka Pells použila na své celoodpružené novince F7 souosý čep zadní stavby, který v sobě sdružuje jak ložisko vzájemného otáčení sedlové a řetězové vzpěry, tak pevnou osu zadního náboje. Jde tak historicky o první sériový bike s tímto řešením, nabízený českou značkou. Právě tato konstrukce byla po léta předmětem patentových sporů mezi jejím vynálezcem, kterým je legendární Dave Weagle, stojící třeba za závěsem DW link a značkou Trek a dalšími. Weagle nakonec prohrál a výhody maximálně citlivého odpružení tohoto řešení letos využívá povícero značek.

Testovaný bike F7 je XC a maratonskou raketou a trail potenciál byste u něho hledali marně, je totiž zrozen pro závod. Perfektní tuhost rámu, blokace obou jednotek ovládané z řídítek a vynikající citlivost odpružení, jehož progresivita je naladěna hodně sportovně. Komfort se zde snoubí s výkonem, jak by tomu ostatně u závodního kola mělo být. Víc už najdete ve čtvrtém tištěném vydání Cykloservisu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 22.02.15 - kategorie: Testy kol
id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign