katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Galerie, Pells Aeron 105 Disc

Kamenujte nás vy, kdož jste zastánci toho, že gravel musí mít alespoň 35 mm široké pláště a závity pro montáž všeho příslušenství. I tak si ale budeme stát za tím, že nový Pells Aeron 105 Disc je silničním kolem, jehož míra přesahu do populární gravel kategorie rozhodně není zanedbatelná.

Aeron trochu jinak

V kolekci značky již roky známé jméno, ovšem tentokrát nová geometrie, nové detaily a nové jízdní vlastnosti a zážitky. Snaha nabídnout univerzální silničku, která by reflektovala současné trendy, tedy jakýsi crossover, což může znít jako klišé. Jenže v tomto případě nelze než souhlasit bezprostředně po prvním svezení, laťka univerzality je zde totiž nastavena hodně vysoko.

V první řadě je to rám, jenž kombinuje spodní trubku kruhového průřezu s horní o profilu ležaté elipsy. Obojí v kombinaci s hodně vysokou kónickou hlavovou trubkou, která má zásluhu na komfortní výšce řídítek. Oproti tomu zadní stavba RRT (Reduced Rear Triangle) je sázkou na maximální komfort, což zaručuje jednak výška plochých sedlových vzpěr pouhých 12 mm, ale také jejich napojení na sedlovou trubku výrazně pod úrovní spoje s horní rámovou trubkou. Když ke kombinaci komfortní zadní ... více v cykloservisu č. 15/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 22.09.19 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign