deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Galerie, Merida Scultura Disc Team

Merida to s karbonem umí a Scultura Disc Team s bezmála dvousettisícovou cenovkou je toho přesvědčivým důkazem. Základem rámu je takzvaný Nano-Matrix Carbon, u nějž bylo pojivo mezi uhlíkovými vlákny obohaceno o nanočástice zpevňující celou strukturu a především zvyšující odolnost při nárazu až o čtyřicet procent. Výrobce ale pracoval i s vnitřní stěnou karbonových trubek, jež je našemu pohledu sice skryta, ale její plynulost má také podíl na finálních vlastnostech rámu jako celku. Zcela výjimečným řešením je „Disc Cooler“, považovaný za nejnovější inovaci silničního segmentu. V čem tato zdánlivá drobnost spočívá? Jedná se o netradiční chladicí systém zadní brzdy situovaný přímo na levou řetězovou vzpěru, jakousi obdobu chladicích žeber známých z brzdových destiček Shimano. Zde jsou žebra jednodílně spojena s Flat Mount úchytem a nutno dodat, že na zadní stavbě nepůsobí jakkoli rušivě.

Více o tomto kole ale zatím neprozradíme. Chcete-li si přečíst jeho kompletní test, najdete jej v časopisu Cykloservis 8/2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 18.04.17 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign