deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Galerie, Merida Mission CX 8000 (test)

Cyklokrosová mise

A rozhodně úspěšná, dalo by se potvrdit v případě cyklokrosového speciálu Merida Mission CX 8000, což je nejvýše postavený model. Mission přitom není kolem, jež by na letošek prošlo pouhým faceliftem, ale konstruktéři začínali takřka s nepopsaným listem papíru. Každý detail zde má své jasné určení, a přestože jde o závodní cyklokrosku, měla by nabídnout univerzální přesah, třeba i jako tréninková silnička či okrajově líznout i kategorii gravel.

Ocenění? Zaslouženě!

Mission sice bude dostupný i na hliníkovém rámu, ale na závodní pojetí jízdy mezi ploty jednoznačně patří karbon, a to hned v nejlepší verzi CF3, která by měla zaručit jak maximální tuhost, tak potřebnou flexibilitu. Zní to sice jako otřepané klišé všech konstruktérů rámů, ale po svezení nelze než s tím souhlasit. I díky celkovému zpracování a designu získal tento model významné ocenění Design & Innovation, rozhodně právem. Cílem bylo sladit rám s celkovým pojetím kolekce značky, k níž na první pohled potvrzuje příslušnost kónická hlavová trubka s výrazným horním „zobákem“. Zajímavé je, že v těchto partiích jsou ještě patrné nějaké ostřejší profilace, které ovšem u horní trubky směrem dozadu zcela mizí. Důvodem je nutnost nosit kolo při závodech na rameni a nikdo nechce být otlačený od ostrých hran, na což myslí i UCI, jehož všechna pravidla pro schválení rámu konstruktéři respektovali. Nicméně ... více v Cykloservisu č.2/2019

 

 

 

 

 

 

 

datum: 24.01.19 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign