deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Galerie, Look 796 Monoblade

Časovkový Look 796 Monoblade je jedním z nejunikátnějších kol, která jsme za celou čtvrt stoletou historii Cykloservisu testovali, o čemž ostatně svědčí i cenovka pohybující se okolo 350 tisíc korun za variantu s kompletní sadou Dura-Ace Di2 a s karbonovými koly Mavic CXR. Tento model je o rychlosti a jejím vnímání. Od nějakých třiceti kilometrů za hodinu výše se Monoblade chová úplně jinak, než na co jsme zvyklí z běžných silničních modelů, klidně i nekompromisně závodních. Byl navržen pro co nejvyšší rychlostní průměry a jeho hlavní výhoda spočívá v jakési „pozvolné“ síle. Jedeme čtyřicet, trochu za to vezmeme a máme tam padesátku. Hodně dělá i psychika, kdy kolo pocitově nabádá k maximálnímu výkonu a jezdec neustále vnímá, že limity jsou ještě daleko. Čím rychleji jedeme, tím více cítíme, jak nám Look ve snažení pomáhá. Padesátka není najednou žádná rychlost. Ležet v takový moment na hrazdě, s brzdovými pákami ne ve zcela ideálním dosahu, může být zprvu zvláštní pocit – pakliže nepatříme mezi zběhlé časovkáře či triatlonisty.

Tento Look se zkrátka musí zažít na vlastní kůži a chcete-li si přečíst jeho celý test, naleznete jej v časopisu Cykloservis 13/2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 20.06.17 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign