penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Galerie, Felt F5X

Cyklokros je disciplína vděčná nejen divácky, kvůli přehlednosti tratí na obrazovce, ale jezdec se zde naučí na úzkých pláštích dokonale číst terén a zvládat klouzavé pasáže. Cyklokrosová kola pak mohou dobře posloužit nejen vlastní disciplíně, ale i jako tréninkový zimák či univerzál na „gravel“ jízdu i silnici s horším povrchem. Každopádně cyklokrosový speciál, jakým testovaný felt je, musí splňovat určitá kritéria, která jej od silniček i gravel kol odlišují.

Hlavně tuhost a odolnost

Cyklokros je akcelerace, jistota ovládání kola, schopnost zvládnout třeba i skoky přes bariéry na trati, takže rámy v sobě musí skloubit odolnost a současně jakýsi komfort, vše samozřejmě s ideální ovladatelností. Felt na to jde v případě karbonové řady FX, jejíž je testovaný kousek cenově nejdostupnějším modelem, rámem ze špičkového karbonu. Všechny modely mají stejný rám i vidlici, ovšem námi ježděná verze už má kvůli cenové úspoře hliníkový, nikoliv karbonový sloupek vidlice ... test kola neleznete v Cykloservisu č.22/2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 14.12.17 - kategorie: Testy kol
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign