katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Galerie, elektrický gravel Leader Fox Runner (test)

Co spojuje Leader Fox se jmény jako Pinarello, Maserati či Storck? Sázka na vyjímatelný středový pohon Fazua, který světové značky využily pro své silniční stroje, a domácí výrobce naopak pro gravel Runner. Tenhle unikátní koncept pohonu totiž nabízí možnost, jak postavit výkonné, a přitom lehké a funkční elektrokolo, bez ohledu na to, zda půjde o silničku či bike, nebo v případě našeho testu o moderní kategorii gravel.

Hmotnost především

Kdo jste ještě neměli možnost se s pohonem Fazua seznámit ( v rubrice E-koutek už jsme jej představili), pak vězte, že jde o kombinaci motoru a vyjímatelné baterie v jediném pouzdře a speciální převodovky namísto středového složení, na níž se motor jednoduše nasadí při umístění do spodní trubky. V momentě tak máte z téměř standardního kola elektrokolo.

Jaké má tato koncepce výhody či nevýhody – tedy pokud vůbec nějaká negativa má, se podívejme detailněji prostřednictvím testu. Ten se sluší začít představením pohonu, jelikož jde o nejzajímavější část celku. Jeho princip odnímatelného motoru a baterie jsme zmínili, dodejme jen, že vše je uvnitř hliníkového pouzdra s masivním plastovým chráničem s žebrováním na spodní straně. Zatímco motor je v pouzdru napevno, baterii lze po stisknutí tlačítka vyjmout. Komplet váží 3,3 kg  a samotná baterie pak 1,4 kg, takže vám v případě jízdy bez ní kolo ztěžkne jen o 1900 gramů, plus 1,3 kg vážící převodovku, která je spolu s osou na ISIS uchycení klik součástí rámu. Pohon se zespodu dolní trubky nasune ... více v Cykloservisu č.12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 21.06.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign