Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Galaxy 2014 aneb víra ve 27,5"

Značka Galaxy si pro sezonu 2014 opět přichystala řadu novinek. Stejně jako v předchozím roce vstoupila do světa 29" horských kol, tak díky stále vzrůstající poptávce letos připravila nové modely středního rozměru, tedy s průměrem kol kol 27,5". V kolekci 2014 se proto objevilo hned několik „sedmadvacítek", jež uspokojí jak víkendového závodníka, tak i ekonomičtěji smýšlejícího hobby jezdce.

Začněme ale u největšího rozměru, tedy dvacet devět palců. Stejně jako loni stojí na úplně nejvyšší pozici model Perseus s karbonovým rámem a tím nejlepším, co si na něj můžeme navěsit a co současně reprezentuje producenta kol Galaxy, firmu Cyklo Švec. Nemůže proto chybět vidlice Fox, komponenty Deda, zapletená kola Black Jack a pláště Kenda, to vše v kombinaci se sadou Shimano Deore XT. Na tentýž karbonový rám ale sázejí i další modely, u nichž je možné vybírat z osazení Shimano či Sram.

Nabídka oblíbených 29" biků s Alu rámem z „hvězdné laboratoře" zůstává zčásti stejná, jedná se o modely Skylab X9, Skylab SLX a Skylab Deore, přičemž zcela novými jsou stroje, které si popíšeme podrobněji. Z nových přírůstků kolekce 2014 nejvýše postavený Skylab SLX/Deore ve výrazné barevné kombinaci stojí na přepracovaném Al 6061 Triple Butted rámu a spoléhá na vidlici Suntour XCR s hydraulickým lockoutem, mix sad Shimano SLX/Deore, zapletená kola Rodi Excalibur a osvědčené pláště Kenda - v tomto balení za necelých devatenáct tisíc korun. O stupínek níže se nachází jeho protějšek nazvaný Skylab Deore/Alivio, s bílým rámem a cenovkou necelých čtrnáct tisíc. Vybavení napoví již jeho název, vidlice zůstává Suntour XCR HLO a na postu zapletených kol najdeme Rodi Freeway s plášti Kenda. Ještě níže pak nalezneme v již tradičním černo-červeném designu model s vybavením Shimano Acera, vidlicí Suntour s mechanickým lockoutem a kotoučovými brzdami Tektro Draco. Ten bude nabízen za cenu 11 990 korun. A pro ty, kteří chtějí devětadvacítku třeba zatím jen vyzkoušet, ale nemají v plánu do ní investovat vysokou částku, je v nabídce ekonomický model Skylab Eco za cenu bez deseti korun rovných deset tisíc. Rám zůstává stále stejný jako u vyšších modelů, kolo je osazeno vidlicí Suntour Blaze MLO, spolehlivými V-brake brzdami Promax a mixem nižších sad Shimano, konkrétně Acera a Tourney.

Střední rozměr je, jak jsme již zmínili výše, v nabídce Galaxy zcela nový. Zastupuje jej řada kol Pioneer s rámem ze shodného materiálu Al 6061 Triple Butted. Nabídka jednotlivých modelů je obdobná jako u nových devětadvacítek - vrchol tvoří Pioneer SLX/Deore v černé barvě s výraznou zeleno-modrou grafikou a mixem Shimano SLX a Deore. Přední odpružení obstarává vidlice Suntour XCR HLO a pláště Kenda se odvalují na ráfcích Rodi Excalibur. Cena je stejná jako u většího kolegy, tedy 18 990 korun. Elegantní bílo-černý Pioneer Deore/Alivio za cenu 13 990 korun spoléhá na osazení zřejmé již z jeho názvu a vidlici shodnou s vyšším modelem. Střízlivěji do černa laděné základní modely řady Pioneer nabídnou buďto za necelých dvanáct tisíc sadu Shimano Acera a vidlici Suntour s mechanickým lockoutem, nebo o tisícovku levnější verzi s V-brzdami a kombinací Shimano Acera/Tourney.

Pro koho jsou nové rozměry kol až přílišným laborováním a nadále holduje klasice v 26" provedení, tomu má značka stále co nabídnout. Topmodel Sirius s karbonovým rámem v několika provedeních výbavy, populární závodní hliníkový hardtail Proteus dokonce v devíti variantách a dále několik dalších 26" MTB modelů v nižších cenových kategoriích.

Pro sportovně založené bikerky je v nabídce i nadále MTB model Iris se speciální dámskou geometrií, měkčí vidlicí Suntour XCT, dámským sportovním sedlem a měkčími gripy. To vše samozřejmě zabaleno do atraktivního kabátu kombinujícího bílou perleť a bledě modrou grafiku.

V nabídce ale samozřejmě nejsou jen horská kola. Širokému portfoliu krosů svítí z pomyslného nebe topmodel Orion, tedy elegantní model v decentním tmavém barevném provedení. Vyšší verze s kombinací Shimano Deore XT/SLX a vidlicí Suntour NRX D-LO je k mání cenu 17 190 Kč, levnější pak s kombinací Deore/Alivio a vidlicí Suntour NVX MLO za necelých dvanáct tisíc korun. Hodně výraznou barevnou kombinací zaujme dvojice dámských krosových modelů Jupiter Cross Lady a Oktant Cross Lady. Oba mají ve výbavě odpruženou sedlovku pro navýšení pohodlí a představec se stavitelným úhlem sklonu. Dámský Jupiter za 10 490 korun je vybaven mixem Shimano Deore/Alivio a zamykací odpruženou vidlicí Suntour NEX MLO. Oktant za 9190 korun má totožnou vidlici a osazení Shimano Alivio/Acera. Zmínku určitě zasluhuje snížení cen většiny krosových modelů.

Další novinky se týkají základních krosových i MTB řad Galaxy Basic. Silná je značka také v dětských kolech, jejichž ucelená řada zahrnuje vše od 12" do 24", a to vždy v Hi-Ten i Alu provedení rámu (s výjimkou 12" modelu). Drobné změny detailů i zcela nové barvy nalezneme rovněž v kolekci koloběžek a odrážedel. Mimoto v nabídce nalezneme další cyklodoplňky (brašny, rámy, cyklocomputery či osvětlení) a oblečení (dresy, kalhoty, rukavice a další).

Jako ochutnávku novinek se v některém z nejbližších vydání Cykloservisu dočtete praktický test 27,5" modelu Pioneer. Značka Galaxy je samozřejmě i pro letošní rok pořadatelem populárního seriálu MTB maratonů pro širokou veřejnost Galaxy serie 2014.

Více info na www.galaxy-bike.cz a na www.galaxy-serie.cz.

(red)

datum: 29.04.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign