schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Galaxy 2014 aneb víra ve 27,5"

Značka Galaxy si pro sezonu 2014 opět přichystala řadu novinek. Stejně jako v předchozím roce vstoupila do světa 29" horských kol, tak díky stále vzrůstající poptávce letos připravila nové modely středního rozměru, tedy s průměrem kol kol 27,5". V kolekci 2014 se proto objevilo hned několik „sedmadvacítek", jež uspokojí jak víkendového závodníka, tak i ekonomičtěji smýšlejícího hobby jezdce.

Začněme ale u největšího rozměru, tedy dvacet devět palců. Stejně jako loni stojí na úplně nejvyšší pozici model Perseus s karbonovým rámem a tím nejlepším, co si na něj můžeme navěsit a co současně reprezentuje producenta kol Galaxy, firmu Cyklo Švec. Nemůže proto chybět vidlice Fox, komponenty Deda, zapletená kola Black Jack a pláště Kenda, to vše v kombinaci se sadou Shimano Deore XT. Na tentýž karbonový rám ale sázejí i další modely, u nichž je možné vybírat z osazení Shimano či Sram.

Nabídka oblíbených 29" biků s Alu rámem z „hvězdné laboratoře" zůstává zčásti stejná, jedná se o modely Skylab X9, Skylab SLX a Skylab Deore, přičemž zcela novými jsou stroje, které si popíšeme podrobněji. Z nových přírůstků kolekce 2014 nejvýše postavený Skylab SLX/Deore ve výrazné barevné kombinaci stojí na přepracovaném Al 6061 Triple Butted rámu a spoléhá na vidlici Suntour XCR s hydraulickým lockoutem, mix sad Shimano SLX/Deore, zapletená kola Rodi Excalibur a osvědčené pláště Kenda - v tomto balení za necelých devatenáct tisíc korun. O stupínek níže se nachází jeho protějšek nazvaný Skylab Deore/Alivio, s bílým rámem a cenovkou necelých čtrnáct tisíc. Vybavení napoví již jeho název, vidlice zůstává Suntour XCR HLO a na postu zapletených kol najdeme Rodi Freeway s plášti Kenda. Ještě níže pak nalezneme v již tradičním černo-červeném designu model s vybavením Shimano Acera, vidlicí Suntour s mechanickým lockoutem a kotoučovými brzdami Tektro Draco. Ten bude nabízen za cenu 11 990 korun. A pro ty, kteří chtějí devětadvacítku třeba zatím jen vyzkoušet, ale nemají v plánu do ní investovat vysokou částku, je v nabídce ekonomický model Skylab Eco za cenu bez deseti korun rovných deset tisíc. Rám zůstává stále stejný jako u vyšších modelů, kolo je osazeno vidlicí Suntour Blaze MLO, spolehlivými V-brake brzdami Promax a mixem nižších sad Shimano, konkrétně Acera a Tourney.

Střední rozměr je, jak jsme již zmínili výše, v nabídce Galaxy zcela nový. Zastupuje jej řada kol Pioneer s rámem ze shodného materiálu Al 6061 Triple Butted. Nabídka jednotlivých modelů je obdobná jako u nových devětadvacítek - vrchol tvoří Pioneer SLX/Deore v černé barvě s výraznou zeleno-modrou grafikou a mixem Shimano SLX a Deore. Přední odpružení obstarává vidlice Suntour XCR HLO a pláště Kenda se odvalují na ráfcích Rodi Excalibur. Cena je stejná jako u většího kolegy, tedy 18 990 korun. Elegantní bílo-černý Pioneer Deore/Alivio za cenu 13 990 korun spoléhá na osazení zřejmé již z jeho názvu a vidlici shodnou s vyšším modelem. Střízlivěji do černa laděné základní modely řady Pioneer nabídnou buďto za necelých dvanáct tisíc sadu Shimano Acera a vidlici Suntour s mechanickým lockoutem, nebo o tisícovku levnější verzi s V-brzdami a kombinací Shimano Acera/Tourney.

Pro koho jsou nové rozměry kol až přílišným laborováním a nadále holduje klasice v 26" provedení, tomu má značka stále co nabídnout. Topmodel Sirius s karbonovým rámem v několika provedeních výbavy, populární závodní hliníkový hardtail Proteus dokonce v devíti variantách a dále několik dalších 26" MTB modelů v nižších cenových kategoriích.

Pro sportovně založené bikerky je v nabídce i nadále MTB model Iris se speciální dámskou geometrií, měkčí vidlicí Suntour XCT, dámským sportovním sedlem a měkčími gripy. To vše samozřejmě zabaleno do atraktivního kabátu kombinujícího bílou perleť a bledě modrou grafiku.

V nabídce ale samozřejmě nejsou jen horská kola. Širokému portfoliu krosů svítí z pomyslného nebe topmodel Orion, tedy elegantní model v decentním tmavém barevném provedení. Vyšší verze s kombinací Shimano Deore XT/SLX a vidlicí Suntour NRX D-LO je k mání cenu 17 190 Kč, levnější pak s kombinací Deore/Alivio a vidlicí Suntour NVX MLO za necelých dvanáct tisíc korun. Hodně výraznou barevnou kombinací zaujme dvojice dámských krosových modelů Jupiter Cross Lady a Oktant Cross Lady. Oba mají ve výbavě odpruženou sedlovku pro navýšení pohodlí a představec se stavitelným úhlem sklonu. Dámský Jupiter za 10 490 korun je vybaven mixem Shimano Deore/Alivio a zamykací odpruženou vidlicí Suntour NEX MLO. Oktant za 9190 korun má totožnou vidlici a osazení Shimano Alivio/Acera. Zmínku určitě zasluhuje snížení cen většiny krosových modelů.

Další novinky se týkají základních krosových i MTB řad Galaxy Basic. Silná je značka také v dětských kolech, jejichž ucelená řada zahrnuje vše od 12" do 24", a to vždy v Hi-Ten i Alu provedení rámu (s výjimkou 12" modelu). Drobné změny detailů i zcela nové barvy nalezneme rovněž v kolekci koloběžek a odrážedel. Mimoto v nabídce nalezneme další cyklodoplňky (brašny, rámy, cyklocomputery či osvětlení) a oblečení (dresy, kalhoty, rukavice a další).

Jako ochutnávku novinek se v některém z nejbližších vydání Cykloservisu dočtete praktický test 27,5" modelu Pioneer. Značka Galaxy je samozřejmě i pro letošní rok pořadatelem populárního seriálu MTB maratonů pro širokou veřejnost Galaxy serie 2014.

Více info na www.galaxy-bike.cz a na www.galaxy-serie.cz.

(red)

datum: 29.04.14 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign