Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Gaerne na jedničku

Gaerne na jedničku

Skutečnou kvalitu cyklistické obuvi vždy prověří až dlouhodobý praktický test, tomu jsme podrobili bikové tretry Gaerne G.Inka. Sportovně závodní zaměření u tohoto modelu podtrhuje jak přítomnost horní přezky s mikro-nastavitelným mechanismem, tak především nadstandardně tuhá podešev, zajišťující ideální přenos síly. Dalším poznávacím znakem je absence síťoviny, jejíž funkci dostatečně zastupuje perforace základního materiálu svrchní části. Syntetická kůže zajišťuje nejen velikostní stálost, ale i celkovou velice dobrou odolnost proti otěru. Stahování trojicí pásků, konkrétně dvojicí se suchým zipem a horní přezkou, představuje v dané kategorii absolutní klasiku. Totéž platí o propracovaném vnějším plastovém vyztužení paty, nad nímž je přítomná rozměrná odrazka.

tretry_gaerne

V případě podrážky vsadil italský výrobce na klasiku, tedy na o něco řidší rozmístění výstupků, zajišťujících dobrý záběr i v rozmoklém terénu. Vpředu je pak možné doplnit dvojici šroubovaných čepů. Okolí zarážky pedálu poskytuje dostatek prostoru pro vytlačení bláta. Pro zpomalení úbytku vzorku při chůzi jsou v této partii jednotlivé výstupky propojeny. Samotný materiál vzorku je ideální kombinací směsi, něco mezi plastem a pryží, poskytuje tedy dobrou adhezi i na hladkém povrchu, ovšem bez sklonu k rychlejšímu opotřebení.

Po praktické stránce musíme pochválit celkové tvarování svršku i špičky, nabízející dostatek prostoru pro prsty. Jako velice příjemné se ukázalo vnitřní polstrování jazyka, vhodně rozkládající a zmírňující tlak na nárt i při hodně pevném stažení boty. Praktická je pak také možnost nastavení délky horní přezky, nicméně standardní tvar tretry není úplně ideální pro uživatele s hodně nízkým nártem. Dobré usazení na noze zajišťuje vyšší, lehce uzavřená pata, předcházející nežádoucímu vyzouvání při chůzi. Určitou výtku máme pouze k méně anatomicky propracované, celkem tenké vnitřní vložce a pak k absenci ochrany špičky. Naopak velkou pochvalu zasluhuje celková kvalita zpracování, míra vnitřního polstrování a již zmíněná, nadprůměrně tuhá podrážka.

tretry_gaerne_zad

Tretry Gaerne G.Inka jsou nabízeny ve dvou rozdílných provedeních, a sice s klasickou nylonovou podrážkou za cenu 3 990 korun nebo s karbonovou podrážkou za necelých pět tisíc, přičemž naším testem prošla ekonomičtější varianta. Barevné kombinace nabízejí bílou, červeno-bílou, černou a reflexní stříbrnou. V posledním případě funguje celá tretra doslova jako odrazka, tato verze nazvaná „Reflex“ vyjde na 4 200 korun s nylonovou podešví a na 5 100 korun s atraktivní stříbrnou karbonovou podrážkou.

(kad)

tretry_gaerne_podrazka

datum: 13.10.11 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign