Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Gaerne luxusně!

Tretry Gaerne G.Viper

Z nabídky italské značky Gaerne jsme tentokrát vybrali bikové tretry G.Viper, tedy úplně nejluxusnější model MTB řady. Po konstrukční stránce toho má hodně společného se silničním topmodelem G.Air, navíc je spojuje i totožná cena, a to 7 490 korun.

Tretry Gaerne G.Viper

Základním požadavkem v případě konstrukce treter bylaideální kombinace vysoké tuhosti podešve, skutečně funkčního odvětrání a v neposlední řadě také pokud možno co nejnižší váhy. Toto jsou hlavní kriteria, jež závodníci při výběru obuvi řeší, a ve všech těchto ohledech patří biková novinka značky Gaerne k tomu vůbec nejlepšímu na trhu.

Karbonová podešev, doplněná o velice odolný vzorek z měkčeného plastu, nabídne při záběru maximální tuhost, v tomto směru jsou tretry naprosto nekompromisní. Tlak od pedálu je rozložen prakticky do celého chodidla, což ještě zvýrazní dobře anatomicky zvládnutá stélka, vhodně podporující přirozenou nožní klenbu. Červený plast podrážky je lehce přetažen také přes špičku, čímž ji dostatečně chrání proti okopání. Samozřejmostí je možnost instalace dvojice šroubovaných čepů do přední části podrážky, jako úpravu pro chůzi v rozbahněném terénu, pro standardní celoroční použití to ale určitě nedoporučujeme. Celkové provedení vzorku podrážky se vyznačuje nejen nadprůměrnou životností, ale navíc poskytuje dostatek prostoru v okolí zarážky pedálu, takže ani v blátě není většinou nastoupení do pedálu problematické.

Svrchní díl je vyrobený z maximálně odolných syntetických materiálů, ovšem současně s ohledem na co nejlepší tvarovou přizpůsobivost. Plastové zpevnění celkově vyšší paty a především polstrovaný jazyk napomáhají vhodnému usazení na noze. Charakteristický je systém zapínání. Horní mikro-nastavitelnou přezku doplňuje dvojice stahovacích pásků se suchým zipem, pro snížení hmotnosti uchycených na pevných nylonových lankách. Ty zde navíc umožňují určité doladění délky, v závislosti na výšce nártu. Otázkou sice zůstává dlouhodobá odolnost těchto pásků, nicméně materiály se tváří hodně pevně. Pochvalu zaslouží i provedení horní přezky, která ve své středové části umožňuje rovněž doladění, a to na podobném principu, jaký využívají některé přilby pro nastavení vnitřního obvodu. Značka Gaerne si zkrátka se všemi detaily nejlepších bikových treter hodně vyhrála.

(kad)


Plusy: tuhost podešve, usazení na noze, nastavitelná hlavní přezka


Minusy: nenalezli jsme

datum: 08.06.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Svrchní díl je vyrobený z maximálně odolných syntetických materiálů, ovšem současně s ohledem na co nejlepší tvarovou přizpůsobivost. Plastové zpevnění celkově vyšší paty a především polstrovaný jazyk napomáhají vhodnému usazení na noze.

    20.06.13, 10:42:00
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign