Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Gaerne? Jedny z nejlepších bot na trhu!

Gaerne G.Fast Plus

Model s označením G.Fast představuje vrchol mezi bikovými tretrami italské značky Gaerne. Na rozdíl od typu G.Kobra spoléhá na jediné stahovací kolečko BOA, doplněné jednou přezkou se suchým zipem. Nejdůležitější částí treter je především úplně nová podrážka, jež byla při vývoji testována špičkovými závodníky. Samotné použití uhlíkových vláken však nestačí, bylo třeba naladit ideální poměr tuhosti při záběru, nízké hmotnosti a v neposlední řadě také určité schopnosti pohltit část otřesů. A můžeme potvrdit, že se tato kombinace výrobci skutečně povedla, máme tak před sebou jedny z vůbec nejlepších MTB treter na trhu.

Totiž v době, kdy má většina výrobců tendence dělat tretry s jen minimálním odvětráním a úplně kulatou špičkou, působí Gaerne G.Fast tak, že nepotřebují být za každou cenu vzhledově co nejatraktivnější, ale že upřednostní dokonalé obepnutí nohy a její ventilaci. Zkrátka to, co je opravdu důležité. V námi testované obří velikosti 46 jsme pak páru navážili 780 gramů, což je velmi dobrá hodnota, zvlášť ve vztahu k naprosto nekompromisnímu přenosu síly.

Tretry G.Fast jsou tvarovány čistě závodně, tedy tak, aby dokonale obepnuly nohu a poskytly ideální oporu jak chodidlu, tak i patě a špičce. U těchto treter jsme po dlouhé době neměli pocit, že si je musíme teprve vyšlápnout, zkrátka od prvního okamžiku padly jako ulité. Stažení přes polstrovaný jazyk je navíc velice rovnoměrné, takže jediné kolečko a odolná, několikrát křížená struna pro většinu výšky nártu jsou naprosto dostačující. Spodní pásek se suchým zipem zůstane pravděpodobně utažený nastálo – v závislosti na šířce chodidla konkrétního uživatele. Pochvalu zaslouží celková opora nohy a výška plastem zpevněné paty, která nohu skvěle obejme až k achilovce. Na jakékoli vyzouvání paty při chůzi do kopce zde zapomeňte. Použitá stélka sice není dokonalá z hlediska podpěry přirozené nožní klenby, je ale tvarově hodně univerzální. Středové vyklenutí by se nám ale u ní líbilo o něco málo větší.

Samostatnou kapitolu představuje podešev, jehož tuhost je skutečně vynikající. Pryžové dílce podrážky jsou navíc vysoce odolné proti opotřebení a jejich tvarování umožňuje optimální trakci. Do rozbláceného výběhu bychom si sice dokázali představit ještě účinnější vzorek, zde ale pomohou dva přídavné hroty, které se našroubují do špičky podrážky. Líbilo se nám jak přetažení vzorku lehce přes špičku, tak především tvrdost jeho materiálu. Ten má naprosto ideální tvrdost, aby se rychleji neošlapával a současně aby neklouzal na hladkém povrchu. Ať už v tretrách budete kupovat tatranku v sámošce s čerstvě vytřenou podlahou, nebo se budete drápat do kopce po mokrých kamenech s kolem na rameni, ani v v jednom případě nebudete mít pocit, že by to výrobce s tvrdostí směsi vzorku přehnal.

Gaerne G.Fast jsou prostě skvěle naladěné tretry. Zájemce může vybírat z několika barevných variant a z provedení s karbonovou (7490 Kč) nebo klasickou „3density“ podrážkou (6490 Kč). Stejně tak nabídka velikostí je nadstandardní.

(kad)

 

 

datum: 09.09.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign