Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Gaerne G.Motion

Gaerne G.Motion

Nabídka treter italské značky Gaerne dokazuje, že nemusí být nezbytné sáhnout rovnou po topmodelu, když chceme špičkové vlastnosti pro závodní nasazení. Samozřejmě, i zde platí, že čím vyšší postavení, tím nižší hmotnost, respektive ještě dokonalejší poměr mezi hmotností a tuhostí celku. Námi zkoušené tretry s názvem G.Motion jsou však v hierarchii letošní kolekce „až“ čtvrté nejvyšší, přitom se kvalitou přenosu energie a usazení na noze řadí k tomu nejlepšímu. My je s klidným svědomím vřele doporučíme nejen v případě, že ročně najíždíte mnoho tisíc kilometrů, ale i pokud úspěšně závodíte v některé z domácích amatérských lig – tyto tretry vás rozhodně nebudou jakkoli limitovat. Naopak, kombinace velmi tuhé karbonové podešve a optimálního systému stahování jsou podobnou výhodou jako hmotnost páru pouhých 610 gramů v testované velikosti 43.

Z hlediska konstrukce se jedná o klasiku spoléhající na střih s lehce zvýšenou patou a trojici stahovacích přezek, z nichž ta horní disponuje mikro-nastavitelným mechanismem. Vše je provedeno nejen s citem pro detail, ale především s požadavkem dlouhé životnosti. Najdeme plastem zpevněnou patu, zesílenou špičku, zapínání s kvalitním suchým zipem a také konstrukce stavitelné horní přezky je velmi odolná, neboť je celokovová, a tudíž odolávající i nárazu při pádu na asfalt. Samotné odvětrání se pak může zdát lehce v pozadí, neboť je tvořeno pouze nevelkými panely síťoviny shora špičky a dále relativně minimalistickou perforací základního materiálu svršku. V reálu je však ventilace dostačující, a troufneme si tvrdit, že tomu tak bude i v letním parnu.

Základem je samozřejmě kvalitní usazení na noze, čehož jsou si u Gaerne dobře vědomi. Právě z tohoto důvodu proběhla pro letošní sezónu lehká úprava výšky paty, která nyní ještě lépe obepíná nohu a brání jejímu nežádoucímu pohybu při záběru vzad a nahoru. Samotný vnitřní tvar treter lze nazvat vhodně zvoleným univerzálem s  naprosto dostačujícím místem pro prsty v partii špičky a stejně tak s optimálně vysokým nártem. A přestože byla právě značka Gaerne dlouho typická použitím spíše vyššího „kopyta“ a orientací na uživatele s vyšším nártem, testované tretry se v tomto ohledu ukázaly jako zdařilý kompromis, u nějž si dovolíme tvrdit, že padne většině potenciálních uživatelů. Týká se to i celkové šířky střihu, který je sice opticky spíše užší, ale nabízí velmi dobré tvarové přizpůsobení chodidlu, zvlášť u vnějšího malíkového kloubu a v oblasti palce. Stejně tak na nártu je rozložení tlaku i při silnějším stažení přezek naprosto ideální, což je zásluha nadstandardně polstrovaného jazyka. Právě jazyk je jedním z detailů, který mnoho výrobců podceňuje, a Gaerne v případě testovaných treter dokazuje, jak je jeho polstrování zásadní. Ještě důležitější však u zkoušeného modelu byla tuhost podešve a velice nízká hmotnost. Tato kombinace má v reálu za následek, že o tretrách jezdec prakticky neví, jak jsou pohodlné. Současně však nabídnou zcela nekompromisní přenos energie, plně srovnatelný s tím, co známe od nejdražších topmodelů konkurenčních značek.

S cenovkou 4390 korun považujeme testované silniční tretry za skvělou volbu. Námi zkoušená verze s celoreflexním povrchem je pak o tři stovky dražší, a my bychom si za ni, kvůli bezpečnosti a možná i efektu, asi připlatili. Jinak biková obdoba testovaného modelu nese název Gaerne G.Rappa a silniční verzi odpovídá jak grafikou a barevnými kombinacemi, tak i cenově.

(kad)

 

 

datum: 22.04.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign