katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Gaerne G.Hurricane

Tretry G.Hurricane jsou třetím nejvýše postaveným modelem v nabídce italské značky, přičemž užitnými vlastnostmi snesou srovnání s mnohými čistě závodními konkurenty. Ať už je to provedení podešve, systém stahování s otočným mechanismem BOA nebo tvarování patní partie – ve všech ohledech máme před sebou špičkovou bikovou obuv. Jak jsme si již z nabídky této tradiční rodinné firmy zvykli, testované MTB tretry jsou z hlediska tvarování svrchní části prakticky totožné se svým silničním protějškem nazvaným G.Tornado. To ostatně platí také o nabízených barevných variantách, které jistě uspokojí notorické ladiče barviček. Vedle černé či bílé klasiky je totiž k mání také oranžová či námi zkoušená „fluo“ žlutá varianta.

Hned na začátku se zastavme u podešve tvořené kombinací nylonu a uhlíkových vláken. Mimochodem, v nabídce nalezneme rovněž verzi s čistě karbonovou podrážkou, my jsme se ovšem záměrně zaměřili na o něco dostupnější verzi s cenovkou 4390 korun. Hodně se nám líbila kombinace vynikající tuhosti při záběru a velmi lehké poddajnosti, již jsme ocenili při občasné chůzi předjarním rozbahněným terénem. V reálu se totiž povedlo namíchat požadované vlastnosti přesně tak, aby měl uživatel pocit z bezchybného přenosu energie, a současně působí tretry až nečekaně přátelsky z hlediska komfortu nabízeného našim chodidlům. S tím ostatně souvisí anatomické vytvarování špičky, paty i samotné vnitřní stélky. Pokud se však vrátíme k podrážce, tak jsme docenili také materiál použitý na jejím vzorku. Ten je totiž někde na pomezí mezi klasickou pryží a tvrdším plastem, takže zajistí požadovanou přilnavost i na kluzčím povrchu, aniž by s tím souvisely sklony k rychlejšímu opotřebení. Naopak proti mechanickému otěru je materiál dobře imunní a výhodou v tomto směru je i členění vzorku. Jeho jedinou nevýhodou tak může být méně jistý záběr v blátě, což však většina uživatelů nejspíš nikdy nepocítí.

Svrchní díl treter je soudobou konstrukční klasikou, sázející na syntetickou kůži s jen decentní perforací a užšími síťovanými panely na bocích. Pochvalu si od nás odnáší provedení plastem zpevněné paty, nad nímž nechybí užší reflexní proužek. Stahování s jediným otočným kolečkem je v praxi dokonale funkční a pro uživatele přátelské. Žádné sucháče či mikro-stavitelné přezky, pouze jediný prvek, na nějž se soustředíme při obouvání či zouvání. Při odjištění (po zatažení za kolečko směrem vzhůru) dojde k povolení stahovacího lanka a rozevření tretry je naprosto dostačující. Jediné kolečko i použité šněrování navíc zaručí až nečekaně rovnoměrné stažení našeho nártu, k čemuž má co říci také příjemně polstrovaný jazyk.

 

Celkový tvar treter vsadil na výrazně asymetrickou špičku, což je nám rozhodně sympatičtější nežli mnohými výrobci preferované kulaté provedení. Spokojeni jsme byli s uzavřenější patou, dokonale jistící chodidlo při tahu za pedál vzhůru. Z hlediska výšky nártové části i rozsahu možného stahování jsou tretry značně univerzální, byť uživatelé s hodně nízkým nártem budou možná nuceni zvolit o něco silnější stélku. Jediným detailem, k němuž bychom mohli mít připomínku, je absence přetažení pryžového „nárazníku“ přes špičku, takže přední část tretry není příliš chráněna proti okopání. Ale to je připomínka spíše estetická. Jinak se lidé od Gaerne snaží vše maximálně promyslet, což dokládá třeba přítomnost suchého zipu na vnitřní svislé straně jazyka. Tato drobnost drží jazyk v optimální pozici pro obouvání, aniž by to mělo jakkoli negativní vliv na rovnoměrnost stažení k nártu.

Tolik tedy k novince s označením G.Hurricane.

(kad)

 

 

datum: 06.06.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign