schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Funkční odvětrání

Funkční materiály, funkční odvod potu a stejně tak funkční termoregulace, důraz na funkci je u cyklistického textilu skutečně zásadní. Maximální funkčnost je proto příznačná i pro bezešvé triko Wind domácí značky Force. Struktura jeho materiálu, kombinující vysoce elastický „plný“ úplet s neméně pružnými panely ze síťoviny, bude naprostým ideálem pro horké letní dny, ovšem nejen pro ně. Perfektní celková prodyšnost, velmi rychlé schnutí a v neposlední řadě také dokonalé přizpůsobení liniím našeho těla – ve všech těchto ohledech je triko Wind vynikající a nám se pod klasický dres osvědčilo již při teplotách jen lehce překračujících dvacet stupňů.

Použitý střih plně respektuje cyklistické použití s pozicí těla ve výraznějším předklonu, a délka trupu je proto zcela dostatečně dimenzována. I v případě kombinace s volnými kalhotami by tedy nemělo dojít k nežádoucímu odhalení spodní části zad. Pokud však píšeme o dimenzování délky trupu, tak na té se z nemalé části podílí výše zmíněná, hodně nadstandardní elasticita použitého materiálu. Nesmíme se proto leknout, když z krabičky s označením XL vyndáme triko s běžnou velikostí asi tak emka. Aby materiál skutečně plnil svou termoregulační funkci a odváděl pot od těla do další vrstvy, musí naprosto dokonale obepnout tělo. A právě v této disciplíně je triko Force Wind mistrem, je totiž doslova druhou kůží. Tato vlastnost nejenže podtrhuje termoregulační parametry materiálu, ale je klíčová rovněž v tom ohledu, že je triko na těle velmi příjemné. Rozvržení jednotlivých síťovaných panelů je velmi promyšlené a jsou přesně v těch místech, kde je maximální možná ventilace žádoucí. Použitá gramáž základního „plného“ úpletu není vyloženě supertenká, přesto pocitově působí velmi lehce. Mimochodem, složení materiálu představuje z 95 % Nylon a z 5 % Spandex.

 

Triko Wind s krátkým rukávem je nabízeno ve velikostech S-M a L-XL, a to za cenu 699 korun. Nabídka funkčního spodního prádla značky Force je však mnohem obsáhlejší a najdeme v ní rovněž trika s dlouhým rukávem, dále superlehká „skampola“ nebo dámská tílka Lady.

(kad)

datum: 18.09.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign