Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Funkční odvětrání

Funkční materiály, funkční odvod potu a stejně tak funkční termoregulace, důraz na funkci je u cyklistického textilu skutečně zásadní. Maximální funkčnost je proto příznačná i pro bezešvé triko Wind domácí značky Force. Struktura jeho materiálu, kombinující vysoce elastický „plný“ úplet s neméně pružnými panely ze síťoviny, bude naprostým ideálem pro horké letní dny, ovšem nejen pro ně. Perfektní celková prodyšnost, velmi rychlé schnutí a v neposlední řadě také dokonalé přizpůsobení liniím našeho těla – ve všech těchto ohledech je triko Wind vynikající a nám se pod klasický dres osvědčilo již při teplotách jen lehce překračujících dvacet stupňů.

Použitý střih plně respektuje cyklistické použití s pozicí těla ve výraznějším předklonu, a délka trupu je proto zcela dostatečně dimenzována. I v případě kombinace s volnými kalhotami by tedy nemělo dojít k nežádoucímu odhalení spodní části zad. Pokud však píšeme o dimenzování délky trupu, tak na té se z nemalé části podílí výše zmíněná, hodně nadstandardní elasticita použitého materiálu. Nesmíme se proto leknout, když z krabičky s označením XL vyndáme triko s běžnou velikostí asi tak emka. Aby materiál skutečně plnil svou termoregulační funkci a odváděl pot od těla do další vrstvy, musí naprosto dokonale obepnout tělo. A právě v této disciplíně je triko Force Wind mistrem, je totiž doslova druhou kůží. Tato vlastnost nejenže podtrhuje termoregulační parametry materiálu, ale je klíčová rovněž v tom ohledu, že je triko na těle velmi příjemné. Rozvržení jednotlivých síťovaných panelů je velmi promyšlené a jsou přesně v těch místech, kde je maximální možná ventilace žádoucí. Použitá gramáž základního „plného“ úpletu není vyloženě supertenká, přesto pocitově působí velmi lehce. Mimochodem, složení materiálu představuje z 95 % Nylon a z 5 % Spandex.

 

Triko Wind s krátkým rukávem je nabízeno ve velikostech S-M a L-XL, a to za cenu 699 korun. Nabídka funkčního spodního prádla značky Force je však mnohem obsáhlejší a najdeme v ní rovněž trika s dlouhým rukávem, dále superlehká „skampola“ nebo dámská tílka Lady.

(kad)

datum: 18.09.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign