Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

FSA Felice Gimondi

Značka FSA přichystala pro sezónu 2011 tradičně řadu novinek. Mezi ty nejvíce „retro“ patří silniční kliky Felice Gimondi, pojmenované po legendárním italském závodníkovi.

fsa felice gimondi

Kliky jsou inspirované absolutní klasikou šedesátých let, slitina hliníku 7075 je zde vyleštěna a doplněna o decentní gravírovaný nápis. Přestože se údajně jedná o CNC frézovaný díl, všechny stopy po strojovém obrábění jsou dokonale zahlazeny. Vybírat je možné z verzí s klasickými stříbrnými, případně černými či dokonce červeně eloxovanými převodníky. „Antiretro“ prvkem, i když na první pohled nepostřehnutelným, je tisícihran ISIS a použití duralových šroubků převodníků s Torx vnitřním osazením.

Otázkou samozřejmě zůstává, pro koho jsou kliky vlastně určeny. My si je dovedeme výborně představit třeba ve vitríně v obýváku, samozřejmě s decentním nasvícením.

A ještě pár řádek pro ty, kteří nepatří mezi pamětníky. Felice Gimondi byl jedním z pouhých pěti slavných jezdců, kteří dokázali zvítězit ve všech třech nejslavnějších etapových závodech, tedy na Tour de France, na Giru i na Vueltě. Retro kliky FSA se tedy mohou pochlubit opravdu hodně slavným jménem.

(kad)

datum: 01.12.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign