deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Force Scorpio

Závodní přilba s dokonalým odvětráním, atraktivním designem a nízkou hmotností, takový je model Scorpio domácí značky Force. K tomu nabídne rovněž velmi jisté usazení na hlavě, celoplošné pokrytí skořepinou a nepřehlédnutelnou grafiku, jež o to více vynikla v námi zkoušené výrazně „fluo“ zelené barvě. Podíváme-li se na cenovku, tak za 1799 korun lze jen těžko zvolit lépe.

Nízká hmotnost, v tomto případě jen 240 gramů (velikost L-XL), se vůbec nemusí vylučovat s hlubším skeletem, jenž bývá právě pro usazení na hlavě zásadní. Stejně tak se nemusí vylučovat s atraktivním závodním tvarem – model Scorpio totiž sedí na hlavě naprosto příkladně a univerzálně řešené vnitřní vytvarování skeletu zaslouží pochvalu. Na příjemném pocitu se podílí vyspělý upínací systém tvořený minimalistickou plastovou čelenkou ukotvenou k tělu přilby pouze vpředu v oblasti spánků, bez jakékoli zadní vzpěry. Toto řešení umožňuje vzájemný lehký pohyb čelenky vůči přilbě a v reálu je příjemné, a to i zásluhou nadstandardního polstrování, které nechybí ani z vnitřní strany stavitelného mechanismu s kolečkem. Trochu netradiční, ovšem dobře fungující, je použití jednodílně řešené výstelky, doplněné o otvory v místech průduchů, a to s praktickou síťkou. Pokud by o tuto ochranu proti vlétnutí hmyzu někdo nestál, není nic jednoduššího, než síťku z výstelky vystřihnout, my bychom ji tam ale určitě nechali. Praktickým detailem je také polstrování na řemíncích pod bradou.

Skelet přilby se sedmadvaceti ventilačními otvory je skvělým společníkem pro letní horka a my jsme si užívali šumavská stoupání i při teplotě blížící se třiceti stupňům. Výstelky fungují jako účinné „lapače“ potu, a byť tenká síťovina má tendence vlasy lehce připlácnout k hlavě, nemá to vliv na celkově výborné odvětrání. Nejzásadnějším detailem konstrukce je ale kompletní pokrytí skořepinou. „Double In-mold“ provedení využívá celkem čtveřici k sobě dokonale doléhajících dílců skořepiny, kdy ten hlavní překrývá nějakých osmdesát procent povrchu, takže je zde maximálně předejito nežádoucímu rozlomení přilby při nárazu. Další trojice dílců skořepiny má samozřejmě z části i estetickou úlohu, kdy účinně zabraňují omačkání povrchu tvrzeného polystyrenu třeba při nešetrném transportu přilby. Aby bylo bezpečnosti učiněno zadost, nemohou chybět ani reflexní nálepky. Z našeho pohledu tedy vše dotaženo k dokonalosti.

Přilba je nabízena ve dvou velikostech S-M (54-58 cm) a L-XL (58-62 cm), a stejně tak dvou barvách, konkrétně „fluo“ zelené nebo bílé.

(kad)

 

 

datum: 19.10.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign