Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Force rovná se síla!

Skutečně výkonný čistič, jenž si poradí i s výrazněji zašpiněným systémem pohonu našeho kola, a nejen s ním, by měl být součástí domácí díly a nezbytnou výbavou každého cyklisty, bikera či silničáře. Ve své nabídce má dnes nějaký takový „cyklo-čistič“ každá druhá značka, ne vždy je však výkon a schopnost rozpouštět i zatuhlé zbytky maziv na takové úrovni, aby byl tento čistič univerzální pro všechny části kola. Námi testovaný přípravek Force Pro však boduje právě v oné univerzalitě, kdy neuškodí laku našeho kola ani povrchové úpravě komponentů, a současně si dokáže poradit s očistou zanedbané sestavy pohonu – je tedy dostatečně účinný, aby rozpustil rovněž ztuhlé nečistoty na řetězu, kazetě a převodnících.

Přípravek je nabízen v 0,75litrové láhvi s mechanickým rozprašovačem a ergonomicky tvarovaným hrdlem. Klasická konzistence, výrazně žlutá barva a přiměřená pěnivost, která zaručí, že čistič zůstane nějakou dobu na požadovaném místě, kde má dostatek času působit. Pěnivost zde tedy není jen na efekt, ale má svůj jasný význam. V případě očisty kola jako celku se nám přípravek osvědčil a velmi dobře působil na rámu, ráfcích a dalších částech, aniž by nutně potřeboval pomoci mechanickou cestou, tedy třeba štětcem či kartáčem. Pokud však chceme, aby byla očista dokonalá, je určitě dobré přípravku trochu pomoci, zvlášť v případě výše zmíněných převodníků či pastorků. Pokud však jejich očistu provádíme alespoň trochu pravidelně, a nemáme tak mezi kolečky kazety půl roku staré ztuhlé nečistoty, je i rozpuštění této směsi starých maziv a špíny celkem rychlé. Nám se osvědčilo systém pohonu čistit nadvakrát, tedy poprvé nahrubo s lehkým vyškrábnutím nečistot z prostor mezi pastorky či převodníky a následně už načisto, s pomocí druhé dávky přípravku a štětce s trochu tvrdšími štětinami. Jak ale bylo řečeno, celkový stav pohonu musí být skutečně zanedbaný, aby si s tím čistič Force Pro hůře poradil, a musela nutně přijít ke slovu výrazná „mechanická“ pomoc. Právě pro takový účel z nabídky téže značky doporučíme čistič kazety, jehož ozubená čepel z tvrzeného plastu skutečně bezvadně vyčistí prostor mezi pastorky.

A nakonec cena. Láhev čističe se 750ml objemem a rozprašovačem vyjde na 179 korun a zmíněný plastový čistič kazety přijde na 99 korun.

(kad)

datum: 02.03.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign