Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Force do sucha

Novinkou v sortimentu maziv domácí značky Force je dvojice olejů na řetěz ve 100ml balení s praktickým kapátkem, z nichž jeden se jmenuje Extreme a druhý Standard. Správně tušíte, že Extreme míří do náročných blátivých podmínek, deště a sněhu, kdežto Standard bude vhodný pro sušší prostředí.

Vyzkoušeli jsme obě, ale zatímco ideální doba pro Extreme už je tak trochu za námi, aktuálně testovaný Force Standard má poslední měsíc takřka ideální podmínky. Mazivo má svůj původ v Holandsku, jde o čiré provedení s nepatrně vyšší hustotou, než jsme u maziv do sucha zvyklí. Aplikace je díky praktickému kapátku naprosto jednoduchá, bez zbytečných úniků a mazivo se skvěle dávkuje. Namazali jsme s ním řetěz vypraný předtím naprosto do sucha v technickém benzínu, takže v něm nebyly zbytky starých maziv a byl dokonale vysušený. Maziva stačí nanést dvě tenčí vrstvy, přičemž při aplikaci je krásně vidět zmíněná vyšší hustota, takže nestéká tak rychle. Do čepů řetězu ale navzlínalo poměrně rychle a po setření řetězu hadříkem bylo hotovo. Mazivo by mělo umět vytěsnit vlhkost a ochránit povrch proti korozi, nicméně nás kromě toho zajímala i schopnost odolávat nalepování nečistot.

Řetěz ošetřený mazivem absolvoval třicet kilometrů v poměrně prašném vyschlém terénu a jediné místo, kde byly nějaké nečistoty, byl povrch čepů, kam logicky zateklo nejvíce maziva. Povrch řetězu ošetřený předtím hadříkem byl čistý a množství nečistot nabalených na čepy bylo téměř zanedbatelné. Nějaká nadměrná lepivost se tedy nekoná. Co se týče výdrže maziva, další dvě vyjížďky kolem dvaceti kilometrů, občas zpestřené nějakým potokem, vydržel řetěz stále bez nutnosti domazání, ale ta druhá dvacítka už zhruba od poloviny dala znát, že by to chtělo opět aplikovat mazivo, protože začal být řetěz už trochu slyšet. Za 149 korun je tedy testovaná verze do suchých podmínek naprosto bez připomínek.

(už)

datum: 04.09.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign