Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Force Aries

Silniční přilba Force Aries představuje úplnou špičku své cenové kategorie. Za 2999 korun nabídne nejen velmi atraktivní design, kvalitní usazení na hlavě či výkonné odvětrání, ale třeba i vnitřní výztuhu z uhlíkových vláken výrazně navyšující odolnost při nárazu. Model Aries je zkrátka orientován na závodníky a náročné uživatele, přitom svou cenovkou zapadá „pouze“ do vyšší střední třídy. Rovněž hmotnost 250 gramů (ve velikosti S - M) považujeme za příznivou. Hodnocení designu sice bývá subjektivní záležitostí, ale podle nás tato přilba vypadá ještě lépe než mnohé topmodely vyhlášených značek.

Testovanou přilbu charakterizuje dostatečně hluboký skelet s pečlivým provedením „double inmould“ technologie, kdy skořepina pokrývá naprostou většinu vnějšího povrchu. Celkem dvacet sedm ventilačních otvorů je pak nejen vhodně rozmístěno, ale především jejich vnitřní vzájemné propojení zajišťuje účinné proudění vzduchu kolem hlavy i v parných dnech. Jediným prvkem, jenž ventilaci naopak trochu snižuje, je přítomnost síťoviny nejen v čelních, ale i horních průduších. Naštěstí je použitá síťovina velmi řídká, i tak má ovšem tendenci vlasy lehce připlácnout k hlavě. Pakliže bude síťovina někomu překážet, dá se z jednodílné výstelky celkem snadno odstranit.

Celkové vnitřní vytvarování skeletu je univerzální a nelze zde mít snad jedinou připomínku. Vyhovovalo nám i nastavování vnitřního obvodu, opět prakticky totožné s podstatně dražšími modely. Minimalistická čelenka je do skeletu uchycena v oblasti spánků, vzadu na zátylku pak nalezneme skvěle přístupné seřizovací kolečko. K příjemným detailům patří polstrování umístěné jak zvnitřku daného mechanismu, tak na řemíncích pod bradou.

Model Aries skutečně působí, jakoby jeho cena byla výrazně vyšší. Tento pocit umocňuje i již zmíněná vnitřní výztuha, jejíž materiál je velmi dobře vidět na spojovacích příčkách mezi jednotlivými průduchy. Žádná atrapa karbonu pouze pro efekt, ale skutečně precizně provedená výztuha z uhlíkových vláken, jakou jsme zvyklí vídat u přileb za pět a více tisíc korun.

Model Force Aries je nabízen v černo-šedé nebo bílé variantě, a to ve velikostech S - M (54 – 58 cm) a L – XL (58 – 62 cm).

(kad)

 

 

datum: 16.01.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign