Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Festky se vrací

Festky se vrací

Singlespeed, festka, furtošlap, mnoho názvů pro staronový fenomén, který momentálně nejdivočeji bují v západním světě. Tento trend, který se z USA a Anglie opět vrací i k nám, v sobě odráží jasný cíl přitáhnout k cyklistice širokou veřejnost, která neuznává holení nohou a elastické oblečení.

 

festky

 

Dokonce i některé tamní obchody mění své závodní image na lifestyle (čti „zevl“) doupata, vychází specializovaný časopis jenom o festkách, weby a bloggy ani nespočítáte. V současné chvíli na západě začíná být nepřehlédnutelné, že život se jednopřevodovým kolem přestal být zábavou kurýrů a kluků z bikeshopů a služeb tzv. festky dokážou ocenit i běžní cyklisté hlavně v rovinatějších městech, kteří na nich vyráží nejen do práce, ale i za zábavou.

Uveďme si dva příklady singlespeedových kol, které je možné pořídit i u nás. Úpický BP Lumen dodává na náš trh model Volume Credence, postavený na rámu z dvakrát zeslabovaných chrommolybdenových trubek Sanco 4130. Velký převodník z duralu 7075  má 48 zubů, zadní pevný pastorek pak zubů šestnáct. Cena kola ke 21 990 Kč.

Druhým příkladem může být model Maurice  americké značky Mongoose, kterou u nás zastupuje brněnská společnost Aspire Sports. Ocelový rám z materiálu Hi-Ten využívá lehčího převodu 42 zubů vpředu a opět šestnáct zubů vzadu, takže na něm půjde dělat o trochu víc „vylomenin“. O tom, co všechno festka od Mongoose vydrží, se můžete přesvědčit na http://www.vimeo.com/6200166  a na http://www.vimeo.com/9824201.

 

festky

 

(mig)

datum: 16.04.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign