schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Festky se vrací

Festky se vrací

Singlespeed, festka, furtošlap, mnoho názvů pro staronový fenomén, který momentálně nejdivočeji bují v západním světě. Tento trend, který se z USA a Anglie opět vrací i k nám, v sobě odráží jasný cíl přitáhnout k cyklistice širokou veřejnost, která neuznává holení nohou a elastické oblečení.

 

festky

 

Dokonce i některé tamní obchody mění své závodní image na lifestyle (čti „zevl“) doupata, vychází specializovaný časopis jenom o festkách, weby a bloggy ani nespočítáte. V současné chvíli na západě začíná být nepřehlédnutelné, že život se jednopřevodovým kolem přestal být zábavou kurýrů a kluků z bikeshopů a služeb tzv. festky dokážou ocenit i běžní cyklisté hlavně v rovinatějších městech, kteří na nich vyráží nejen do práce, ale i za zábavou.

Uveďme si dva příklady singlespeedových kol, které je možné pořídit i u nás. Úpický BP Lumen dodává na náš trh model Volume Credence, postavený na rámu z dvakrát zeslabovaných chrommolybdenových trubek Sanco 4130. Velký převodník z duralu 7075  má 48 zubů, zadní pevný pastorek pak zubů šestnáct. Cena kola ke 21 990 Kč.

Druhým příkladem může být model Maurice  americké značky Mongoose, kterou u nás zastupuje brněnská společnost Aspire Sports. Ocelový rám z materiálu Hi-Ten využívá lehčího převodu 42 zubů vpředu a opět šestnáct zubů vzadu, takže na něm půjde dělat o trochu víc „vylomenin“. O tom, co všechno festka od Mongoose vydrží, se můžete přesvědčit na http://www.vimeo.com/6200166  a na http://www.vimeo.com/9824201.

 

festky

 

(mig)

datum: 16.04.10 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign