deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Festival cyklistiky již tento pátek

DOPROVODNÉ AKTIVITY FESTIVALU CYKLISTIKY

 Už tento pátek 3.6. zahájí v Havlovicích nad Úpou 8. ročník Festivalu cyklistiky. Hlavním bodem programu bude sobotní závod seriálu Kolo pro život České Spořitelny – Jestřebí hory Škoda auto. Festival však nabídne i další aktivity.

Už v pátek si můžete rozehřát svaly při silniční časovce dlouhé 15 km nebo večerním vyřazovacím MTB sprintu. Start časovky je naplánován na 17. hodinu a bojovat se bude v 8 kategoriích od kadetů po veterány nad 50 let. MTB sprint se pojede od 19 hodin na okruhu vytyčeném na louce u festivalového areálu. Nejdříve se v kvalifikaci závodníci rozdělí do čtveřic, aby se následně ve vyřazovacích jízdách utkali o postup do dalších kol. Vyhlašuje se absolutní pořadí, nejlepší žena a junior.

Sobota bude kromě maratonu patřit také dětským závodům Junior trophy. Ty se pojedou na stejném okruhu jako páteční sprint a jsou určeny dětem ve věku do 13 let. Celý den pak bude pro nejmenší závodníky k dispozici bike park Pepy Dresslera, dětský klub plný her a atrakce místního sportovního areálu – dětské hřiště, trampolína apod.

V neděli se festivalové dění přesune na druhou stranu Jestřebích hor do Petříkovic u Trutnova, kde se na místní sjezdovce pojedou závody ve sjezdu „ODI Gravity of Hawk mountains“. Ty jsou vypsané ve dvou kategoriích – celoodpružená kola a pevné rámy a to bez rozdílu věku a pohlaví. Zkuste si závod z kopce, nebo se jen přijeďte podívat.

Podrobné informace o jednotlivých závodech najdete na www.festivalcyklistiky.cz

Z necyklistických aktivit jmenujme páteční večerní koncert country kapely Pěna v Havlovicích a sobotní Bike Party v klubu Pálenka Úpice s kapelami Heebie Jeebies a Konec konců. V případě příznivého počasí se také můžete těšit na akrobatickou leteckou show, která proběhne v sobotu před vyhlášením výsledků hlavního závodu.

Podle aktuální předpovědi počasí nás čeká teplý týden s minimálními srážkami a stejný výhled je i na nadcházející víkend. Přijeďte si ho tedy užít do Jestřebích hor. Od pátku do neděle můžete kempovat v těsné blízkosti areálu a užít si tak festival naplno.

A nezapomeňte, že v pondělí 30.6. o půlnoci je uzávěrka přihlášek. Poté už se budete moci přihlásit až na místě za zvýšené startovné.

festival_plakat

ODI GRAVITY of HAWK MOUNTAINS

downhill race for public

 

Novinkou v programu Festivalu cyklistiky je závod ve sjezdu horských kol! Tedy vlastně staronovinkou. Při prvních ročnících se jezdil dual slalom a sjezd na bývalé sjezdovce Pálenka v Rtyni v Podkrkonoší. Nyní jsme se rozhodli ke sjezdu vrátit.

Pojede se v neděli 5. 6. 2011 na sjezdovce v Petříkovicích u Trutnova, kde je přes léto k dispozici sjezdová trať s několika dřevěnými dropy. Nejedná se o závod na krev, cílem je spíš užít si pohodovej den, dobře si zajezdit, i když trochu toho závoděni bude samozřejmě za potřebí. Vypsány jsou kategorie celopér a hardtailů a když se přihlásí i nějaké ženy, určitě otevřeme kategorii i pro ně. Startovné je 50,- Kč a za 200,- Kč budou k dispozici denní pernamentky na vlek. Ty si může koupit každej, i když nebude chtít závodit. Jezdit se bude od 9 hodin ráno, závod začne v jednu a pojede se na dvě kola. Nejrychlejší tři v obou kategoriích si odvezou originální pivní korbele a ceny od sponzorů (ODI, WTB, King Kong). Každej závodník pak získá poukaz na 50% slevu při nákupu gripů ODI dle vlastního výběru, který bude možné uplatnit přímo na místě.

Už v sobotu večer bude v úpickým klubu Pálenka rozjetá festivalová Bike Party určená především účastníkům festivalu a jeho pořadatelům. Zahrají kapely Heebie Jeebies a Konec Konců, na druhé scéně je podpoří residentní DJs. Složit hlavu můžete zdarma ve stanech v bike campu v sousedních Havlovicích (kde je umístěno centrum festivalu) nebo v některém z ubytovacích zařízení v Úpici.

Festival cyklistiky se v Jestřebích horách koná po osmé. Začíná už v pátek silniční časovkou a bike sprintem a hlavním bodem programu je sobotní MTB maratón Jestřebí hory Škoda auto, který je součástí seriálu Kolo pro život, a dětské závody Junior trophy.

Kompletní informace o festivalu hledej na www.festivalcyklistiky.cz

 

 

 

datum: 31.05.11 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign