deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Festival Apache Jestřebí hory 2006

Apache Jestřebí hory – festivalové vybočení z maratónského stereotypuMTB maratóny jsou v posledních letech bezesporu jednou z nejpopulárnějších masově provozovaných sportovních disciplín. Každý víkend se v naší zemi koná několik maratónských akcí a může se stát, že někomu již tak trochu splývají. Pokud vás již nebaví tento „stereotyp“, doporučujeme Vám účast na cyklistickém festivalu

 

Apache Jestřebí hory, jehož hlavním závodem a špičkou ledovce je také MTB maratón a dokonce zařazený do českého poháru.

Tato v České republice ojedinělá událost se uskuteční již potřetí a to ve dnech 23. – 25. června. Hostitelem je již tradičně východočeská Úpice - srdce regionu Jestřebí hory, který je díky své poloze, členitosti a rozmanitosti pro cyklistiku jako stvořený. Navíc je vhodným výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku v blízkých Krkonoších, Adršpašsko-Teplických skalách, Broumovských stěnách či Orlických horách. 

 

Maratón, orienťák, freestyle a další

Od pátku do neděle proběhne 6 závodů v rozličných cyklistických disciplínách. Hlavním bodem programu je sobotní závod českého poháru v MTB maratónu na tratích dlouhých 110 a  60 km, který je letos také součástí Velosérie a mezinárodního seriálu Glacensis cup. Ten zahrnuje dva české (vedle Jestřebích hor ještě legendární Sudety) a dva polské maratóny (Nowa Ruda a Duszniky Zdroj – vloni mistrovství Polska!). Oproti minulému ročníku došlo k drobným změnám ve vedení trasy – je sice o něco delší, ovšem svým profilem milosrdnější. Nabídka tras je navíc rozšířena o 32 km dlouhou „Buď fit“ jízdu. Novinkou v programu je orientační závod dvojic, během něhož budete mít možnost probádat kraj bratří Čapků v poklidnějším tempu než při maratónu a zároveň si vyzkoušet tuto  netradiční, avšak v posledních letech velmi oblíbenou disciplínu. Další novinkou je divácky zajímavý freestyle bmx & mtb contest, který se odehraje ve zbrusu novém a v naší zemi jedinečném Monkey parku. Na startu by se měla sejít řada borců, při jejichž tricích tuhne krev v žilách. Dalšími závody jsou silniční časovka, mtb kritérium a dětské cross country.

 

Festival je když…

            Jednotlivé závody jsou sice hlavní náplní celého víkendu, ale určitě ne tím nejdůležitějším. Snahou organizátorů je poskytnout účastníkům celovíkendové vyžití nejen v sedle kola. Doprovodný program „Bujará Úpice“ nabídne koncerty skupin Wohnout, Sto Zvířat a Garage, které doplní místní hudební formace. Těšit se můžete na netradiční soutěže, trialové exhibice, projekci bikových filmů a fotek či losování divácké tomboly. Již ve čtvrtek se uskuteční boxerská exhibice v regulérním ringu. Ve festivalovém centru budete mít k dispozici úschovnu kol, šatny se sprchami, internetovou kavárnu a PC hernu, stolní fotbálky či stánky s cyklistickým a sportovním zbožím. Samozřejmostí je festivalová hospoda s bohatě zásobeným barem, výbornou kuchyní a dostatkem pivních výčepů. Novinkou je tzv. „účastnická karta“, která svým držitelům nabízí např. slevy na ubytování, oblečení s motivy festivalu, startovné na maratón a další výhody. Festivalová nabídka se neustále doplňuje o další položky a její konečná podoba bude známa až na místě. Veškeré aktuální informace najdete na festivalovém webu www.festivalcyklistiky.cz, kde se také můžete on-line přihlásit na jednotlivé závody, objednat účastnickou kartu a festivalové oblečení nebo si zajistit ubytování.

 

Vzkaz od pořadatelů:

Jestli vás jízda na kole opravdu baví, trávíte při této činnosti hodně času se svými kamarády nebo rodinou, pokud rádi poznáváte nové lidi a nové prostředí, jste příznivci dobré muziky a rádi se bavíte, pak vám festival cyklistiky můžeme vřele doporučit. Těšíme se na Vás!

 

Program festivalu:

 

Čtvrtek 22. 6.

Česká republika – Itálie (přenos rozhodujícího utkání skupiny MS světa ve fotbale)

Boxerská exhibice

Zahřívací koncert ve festivalové hospodě

 

Pátek 23.6.

Silniční časovka

MTB kritérium

Koncerty: Wohnout, Skapollo…

 

Sobota 24.6.

MTB maratón 110 / 60 km

Buď fit jízda 32 km

Dětské cross country závody

Netradiční minizávody a exhibice

Koncerty: Garage, Benjaming Band, Cugrunt

 

Neděle 25.6.

Orientační závod dvojic

Freestyle BMX & MTB contest

Cykloturistická jízda

Divácká tombola

Koncerty: Sto Zvířat, Veso… 

datum: 23.05.06 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign