katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Ferrari mezi odrážedly, Rascal

Česká značka Rascal Bikes se od svého počátku zaměřila na maximálně propracovaná, velmi lehká a designově naprosto nezaměnitelná dětská kola. V aktuální kolekci nalezneme modely s velikostí kol 14 až 26 palců, s charakteristickou konstrukcí zadní stavby a s řemenovým pohonem. Případně naprosto parádní odrážedlo Rascal Punk s větším předním a menším zadním kolem. Právě tomuto lehoučkému „rošťákovi“ věnujeme následující řádky.

 

 

Když jsme si v pražské prodejně společnosti Cyklospeciality toto odrážedlo půjčovali, nenapadlo nás, kolik přitáhne pozornosti maminek, tatínků i samotných dětí během naší následující cesty tramvají – a to i z důvodu, že jsme si s ním jen tak pohazovali v ruce, neboť váží pouhopouhá tři a půl kila. Hlavně je však propracované do sebemenšího detailu a je okamžitě vidět, jakou pozornost jeho konstrukci u Rascal Bikes věnovali.

 

 

Duralový rám s parádně provedenými svary v našem případě pokrýval částečně transparentní bledě modrý lak, připomínající elox a dávající vyniknout broušené struktuře trubek – prostě nádherně bikový detail! Další variantou je pak čistě holčičí, tedy bledě fialová, případně oranžová nebo dokonce zlatá. Přehlédnout nelze hlavovou trubku s integrovanými ložisky, horní i spodní trubka od ní pokračují paralelně pro snadný nástup. Rozdílný průměr kol, tedy to, čemu se ve světě dospělých biků říká „mullet“, se zde údajně nechal inspirovat kultovními americkými motocykly Harley Davidson a větší přední kolo je výhodou nejen pro vyšší stabilitu, ale i pro snazší přejíždění nerovností, tedy omezení pádů přes řídítka. Jim předchází také vyšší pozice řídítek, pohodlný posed představuje ideál pro první cyklistické, tedy vlastně odrážedlové zkušenosti. Bezpečnosti je přizpůsoben i další zdánlivý detail, jímž je prvek zabraňující nežádoucímu přetočení řídítek. Jedná se o pevný pryžový O-kroužek, jímž je propojena korunka přední vidlice a spodní trubka rámu, přičemž tato praktická vychytávka se dá během sekundy vyřadit z provozu vyháknutím. Menší zadní kolo pak není jen o neobvyklé konstrukci, ale umožňuje snazší nástup a nabízí širší věkové rozpětí jezdců.

 

 

Vše je přizpůsobeno co nejnižší finální hmotnosti, což platí o přední duralové vidlici, nádherně minimalistických nábojích s průmyslovými ložisky nebo třeba o duralových, černě anodizovaných niplích kol. Maličké sedlo je příjemně polstrované a komfortní úchop nabízí úzké dětské gripy s bezpečnostními konci. Kraťoučký představec svírající lehká duralová řídítka, to jsou detaily v podstatě shodné s ostatní produkcí Rascal Bikes. Perfekcionismus výrobce dokládají osičky nábojů se stahováním na imbus a s duralovým zaobleným zakončením – vše je uzpůsobeno maximální bezpečnosti malých jezdců a nikde nenajdeme jedinou ostrou hranu.

 

 

Do celkového konceptu výborně zapadá také kvalitní zadní V-brzda s krásně propracovanou duralovou brzdovou pákou, navrženou pro malou dětskou ruku. Každý detail je zkrátka promyšlený, což vlastně platí o celé kolekci Rascal Bikes. Pokud jste si až doposud mysleli, že odrážedla jsou jen dvěma vzájemně propojenými koly a že na nich není nic složitého, brněnský výrobce nás přesvědčil, že s perfekcionismem lze i z dětské „cyklistické“ prvotiny udělat nádherný stroj. V tomto ohledu se pak cena 4990 korun zdá jako zcela adekvátní. Rascal Punk je určen pro malé jezdce ve věkovém rozmezí jeden a půl až tři roky a pro postavu cca od osmdesáti do sta centimetrů.

Více na www.rascal-bikes.com

(kad)

datum: 29.04.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign