Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Extrem Bike Most – maraton plný singltreků

Extrem Bike Most – maraton plný singltreků

 

Kdo v minulosti startoval na mosteckém maratonu Extrém Bike Most, asi tuší, co jej čeká. Závod plný náročných sjezdů a prudkých výšlapů si už získal značnou popularitu, některé úseky jsou důvěrně známé i přespolním bikerům. Pořadatelé ale myslí na všechny, takže kdo si netroufne na technicky náročnou trať, která v sobě kombinuje prvky crosscountry a částečně i downhillu, to vše ovšem v maratonské délce, může absolvovat kratší variantu Extrém Junior, nebo klasický Hobby závod, jenž zvládnou i sváteční cyklisté.

I přes fakt, že celá trať je rozprostřena na okraji města, na třech kopcích obepínajících jezero Matylda, povedlo se opět přichystat několik nových úseků. Co nového tedy účastníky čeká? 

Zásadní změnou je přesun termínu na 7. června 2014, po loňských bahenních lázních budeme blíže k létu a i v případě nevlídného počasí poskytne mostecký hipodrom všem účastníkům komfortní zázemí, na které byli zvyklí v předchozích ročnících. Trať hlavního závodu bude na území vrchu Ressl okořeněna několika novými pasážemi, celková délka bude prodloužena na 72km s  převýšením 2108m. Ti, kteří si přáli ještě více singltreků, si letos přijdou na své. Na startu by neměli chybět nejlepší domácí maratonci, očekáváni jsou také závodníci z Polska a Německa. To ovšem neznamená, že se na start Extrém biku nemůže postavit „hobík“, který chce porovnat své síly s profesionálními cyklisty a pokud mu budou síly docházet, na 45. kilometru má možnost odbočit směrem do cíle a absolvovat tak zkrácenou verzi Extrém Junior.

Hobby trať také projde změnami. Hobíci se vůbec poprvé v historii závodu podívají na vrchol Ressl. Případné obavy z obtížnosti jsou zbytečné, pořadatelé vybrali tu nejmírnější variantu, jak se na kopec dopravit a navíc ještě vypustili prudký kamenitý výjezd nad vodní nádrží Matylda. Svoji závodní trať budou mít přímo na hipodromu připravenou také děti všech věkových kategorií. Doprovodné akce, jako např. lezení na pivní přepravky, nebo soutěž o nejtěžší tým nebudou chybět.

Mapa závodu a propozice jsou k dispozici na www.klmost.cz. Na stránkách závodu brzy naleznete i  soutěž o startovné zdarma a chcete-li vědět podrobnosti z příprav nebo informace o stavu trati, navštivte Facebook mosteckého KL sportu ( www.facebook.com/klmost ).

Příznivci cyklistiky, zakřížkujte si v kalendáři datum 7.6.2014 a přijeďte změřit síly se špičkovými bikery do Mostu! Online registrace je spuštěna, tak neváhejte a využijte při včasném přihlášení zvýhodněné startovné s pamětním tričkem.

datum: 04.04.14 - kategorie: Maratony
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign