Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

EUROBIKE - drama se nekoná

V těchto dnech probíhá největší veletrh kol a příslušenství Eurobike v německém Friedrichshafenu. A žádné drama se nekoná. Žádné převratné novinky, žádné bombastické vynálezy. Možná se již ani žádné očekávat nedají. Ale třeba se jen několik posledních let veloprůmysl nadechuje k nějakému šílenému zvratu. Vše, co je pro příští rok nové, tedy především v sadách a komponentech, jsme představili v některém minulém vydání tištěného Cykloservisu. Ale přesto tato monstrózní akce ukazuje na trendy, podle kterých se řídí všichni a nejen ti, kteří hrají v kolařině první ligu. A jaké jsou? Především se svět zbláznil do elektrokol. Asi definitivně. Málokterá firma nemá alespoň jeden model. Jak tomu bude s tímto typem kol u nás, ukáže čas.  Proto někteří váhají a zatím nevěří. A také a především cena elektrokol  je zatím nemalá. Některé lidi také zřejmě omrzelo zdraví nebo i život, a tak se začaly objevovat singlespeedy s „furtošlapem“ a bez brzd. Pokud se tyto nebezpečné hračky, se kterými již někteří vyráží na silnice mezi auta a chodce, ve větší míře rozšíří i u nás, krajské nemocnice budou mít zřejmě plno. Někteří rámaři narovnali své trubky, které v minulosti pracně a draze ohnuli (aniž by možná tušili, proč je mají ohnuté), někteří je ohnuli na druhou stranu, než u nich bylo zvykem. Převládala bílá a červená barva, nejlépe v kombinaci. Občas nějaká zelená, nebo pro kolo naprosto netradiční barva. Třeba De Rosa by se, podle našeho názoru, s jedním z top modelů nemusela stydět jít do lunaparku, jak se to kolo třpytilo. Každý se snaží svá kola mít designově dokonalá.  A dokonalost  či podobnost se u některých značek dostala tak daleko, že kdyby se na nich zaměnila loga, nepoznáte, o jakou značku se ve skutečnosti jedná. Opět se po veletrhu pohybovaly stejné persony. Eddy Merckx vypadá neustále spokojeně, Gary Fisher má stejnou bradku, v tiskovém středisku naleznete u jídla zase našince, kteří sice novináři nejsou, ale zjistili, že se tam dá dobře a zdarma najíst a snad jen ikona Mario Cipollini se tentokrát vymykal běžnému standardu, protože dokonale a opravdu na úrovni představoval svou značku kol. Ale pokud milujete kola, jako naše redakce (milujeme samozřejmě i jiné věci, než kola), tak je pořád na co koukat a neustále něco objevovat. A o tom, co jsme především viděli, se dočtete na stránkách tištěného Cykloservisu č. 15.

Zatím jen malé představení futuristického modelu ebiku Cannondale. Tak to vidíte, ani Cannondale nezůstal ušetřen baterií, rotorů a statorů.

cannondale12

 

cannondale13

 

cannondale14

datum: 03.09.10 - kategorie: Výstavy
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign