deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ergonomické silikony

Gripy Haven

Hodně zavádějící titulek by se spíš hodil pro reportáž z plastické kliniky, navíc ještě zavádějící je upřesnění, že jde o silikony dobře padnoucí do ruky.


Tyto silikony ovšem nemá na svědomí žádný chirurg, ale značka Haven, která letos zařadila do svého sortimentu silikonové gripy s vlastním logem. Kromě klasických silikonových gripů ovšem nabídka zahrnuje jejich ergonomické provedení s dvojicí mechanických objímek. Tyto ergo-silikony jsme měli možnost osahat si v terénu na vlastní dlaně a tady je verdikt.
Gripy s délkou 130 mm mají dvojici objímek s oblým okrajem, takže netlačí do dlaně při přehmátnutí až na kraj úchopové části. Materiál je příjemně „lepivý" k povrchu rukavic, takže spojení obou ploch bylo za jízdy zcela bez připomínek. Vyboulení směrem k jezdci sice přineslo oddálení únavy dlaní při úchopu, to bylo při celodenní vyjížďce bez diskuze, ovšem průměr 33 mm v užší a 40 mm ve vyboulené partii nemusí zrovna vyhovovat jezdcům se středně velkou nebo drobnou dlaní. Průměr je opravdu spíše pro cykloturisty nebo jezdce s velkýma rukama. V náročném terénu totiž přece jen byl pocitově průměr už trochu moc, a zatímco ve stoupání či na rovině jsme si velice rádi ulevili rozložením tlaku na velkou plochu, ve sjezdech by nějaký ten milimetr ubrat neškodilo. Na druhou stranu bylo přínosem docela slušné tlumení rázů.
Gripy s hmotností 132 gramů tedy doporučíme spíše těm jezdcům, kteří dají přednost pohodlí před agresivním úchopem pro náročnou jízdu. A kdo rád ladí barvy, tak si za 599 korun může vybrat mezi černým, zeleným, oranžovým, šedým, hnědým a bílým provedením.
(už)


Plusy: tlumení, rozložení tlaku, montáž, přilnavost
Minusy: větší průměr

datum: 24.06.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign