deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ergon-omicky především

Gripy Ergon GE1

To, že je značka Ergon zaměřená stoprocentně na cyklistické doplňky odpovídající ergonomii, a tedy dokonalému přizpůsobení se cyklistovým potřebám, je známá věc, ostatně to vyplývá už z názvu.

Gripy Ergon GE1

Gripy Ergon GE1, které jsou určeny pro trail a enduro ježdění, jsme otestovali ve svých dlaních během několika vyjížděk a musíme uznat, že vhodně zvolený tvar gripu dokáže prominout i určitou tuhost materiálu, podobně jako tomu bývá u sedel. Gripy mají plastový základ s jedinou stahovací duralovou objímkou na vnějším konci. Ta se dotahuje 3mm abusem, spolehlivě grip udržela na řídítkách i v poměrně náročném terénu. Testovaná délka gripů 140 mm je standardem, ovšem jezdili jsme větší ze dvou nabízených průměrů, tedy L, který váží 165 gramů. To asi nepotěší gramážové fetišisty, ale jde hlavně o komfort. Délka samotné úchopové části je 120 mm a kromě rozdílných průměrů na obou koncích a středu je netradiční i vnitřní zakončení v podobě gumového zobáčku. Ten supluje vnitřní obrubu známou z BMX či sjezdových gripů.

Úchopová část je potažena pryží dvojí tvrdosti, kdy dlaň dosedá na tu měkčí, naopak pod bříšky prstů je nepatrně tvrdší varianta. Obě úchopové plochy mají samozřejmě drážkování pro lepší stisk a ventilaci. Úchop je to, co vyžaduje zprvu trochu zvyku a hledání optima. Širší prostor svádí k posouvání dlaně a hledání si toho nejvhodnějšího místa pro stisk. V dlani je jasně cítit, že průměr gripu je trochu silnější, než je obvyklé, což hlavně při silném stisku ve sjezdech vyžadovalo několik kilometrů, než jsme si zvykli. Rozložení tlaku je ale díky tomu výrazně lepší a únava dlaní se rozhodně dostavila mnohem déle, ne-li vůbec. Dlaně v rukavicích držely na materiálu i přes poměrně hladké styčné plochy spolehlivě a tvrdost provedení s tlumením vibrací o poznání slabším než u klasických pryžových či silikonových gripů byla bohatě vykompenzovaná vhodným tvarem. Tuto variantu bychom určitě doporučili vyznavačům tvrdšího terénu, kteří hodně měkké gripy nevozí a hledají spíše úlevu pro dlaně. Navíc díky šířce mají možnost korigovat pozici dlaní a tím jim výrazně ulehčit. Nepatrné trojí prohnutí gripu totiž zapadne do dlaně pokaždé trochu jinak. Gumový zobáček pak plnil jakousi pojistnou, ale hlavně designovou funkci. Pro jezdce s většími dlaněmi je tato varianta ideální, ženy a drobnější cyklisté by určitě měli sáhnout po menší velikosti S. Cena 799 korun je sice proti klasice poněkud vyšší, ale na druhou stranu hned po sedle jsou právě gripy tím, co dokáže jízdu buď zpříjemnit, nebo naopak znechutit. Navíc testované provedení lze mít i v bílo-zelené nebo černo-zelené kombinaci.

(už)

Plusy: tvar, šířka, uchycení, dva průměry

Minusy: hmotnost


datum: 19.06.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Tuto variantu bychom určitě doporučili vyznavačům tvrdšího terénu, kteří hodně měkké gripy nevozí a hledají spíše úlevu pro dlaně. Navíc díky šířce mají možnost korigovat pozici dlaní a tím jim výrazně ulehčit.

    20.06.13, 10:18:52
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign