Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Enervit, Kapsle proti křečím

Sportovní výkon v teplém počasí znamená vyšší množství potu a tím i větší ztrátu minerálních látek, potřebných pro správnou funkci svalů. Následné křeče jsou pak jedním z příznaků, které výkon dokážou hodně znepříjemnit, ne-li omezit. Vhodný pitný režim a řada minerálních doplňků jsou tedy nutností.

Enervit Salt Caps jsou kapsle s vysokým obsahem sodíkových solí, určené právě pro doplnění minerálů a zabránění vzniku křečí při výkonu. Balení za 649 korun obsahuje 120 kapslí, které se doporučují užívat dvě každou hodinu výkonu a v maximálním počtu osm kusů denně. Součástí balení je také praktická malá dóza s jednoduchým uzávěrem, v níž lze mít kapsle při sobě během výkonu, aniž by jim hrozilo nějaké naleptání potahu či poškození.

Základem tablet je chlorid sodný (45,5 %), kyselina L-askorbová (20,4 %) a fosforečnan sodný (5,4 %) nebo kyselina citrónová. Dále zahušťovadlo, obalová látka a také vitamíny B -1, 2, 3, 5, C a D. Složení tablet tedy cílí na doplnění potem nejvíce vyprodukovaného minerálu sodíku, další látky pak přispívají k podpoře optimální funkce metabolismu a také svalstva.

Velikost tablet je standardní, tedy délka 20 mm a průměr 5 mm, takže není problém je snadno spolknout, samozřejmě je doporučeno je řádně zapít. Co se týče vlivu na žaludek, žádná negativa jsme během jejich testování nepocítili, co se týče obrany proti křečím, tady je to sice pozitivní, ale spíše subjektivní hodnocení. Každopádně, vzhledem k obsahu potřebných látek je jejich přínos jasně daný a jako bonus k tomu lze uvést zmíněnou dózu pro uchování během výkonu.

(už)

datum: 30.08.18 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign