Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Enervit Betaina (test)

U sportovních nápojů jsme zvyklí na klasické jonťáky před, během a po výkonu, kdy ty poslední slouží k regeneraci a obnově energetické rovnováhy. Betaina je ovšem nápoj, který je určen k dlouhodobé konzumaci před výkonem, jenž má za úkol navýšit.

Vše by měl zaručit obsažený betain, schopný snižovat hladinu homocysteinu odpovědného velkou měrou za únavu, přetrénování a ztrátu výkonnosti. Užíváním Betainy zhruba čtrnáct dní vždy před výkonem by mělo vést ke snížení hladiny homocysteinu, tedy postupnému nárůstu výkonu. To je podpořeno ještě obsahem vitamínů C a D, takže by měla být posílena také imunita a přirozená funkce svalstva.

Betaina s malinovou příchutí se dodává v 8g sáčcích v krabici se čtrnácti sáčky za 599 korun, tedy pro dvoutýdenní kůru s užívání před plánovaným výkonem. Základní složkou je maltodextrin, betain, kyselina citrónová, L-askorbová, sodná sůl nebo výtažek z mrkve a ibišku, vitamín D a sladidlo. Koncentrát stačí rozmíchat ve 200 ml vody a máme lehce nasládlý nafialovělý nápoj. Chuť není agresivní, takže není nutné pak nápoj ještě spláchnout vodou, naopak je méně výrazná. Co se týče nějakého reálného dojmu, je to spíše subjektivní, ale po týdenním používání neměla trávicí soustava žádné problémy, takže v tomto ohledu schváleno. Nárůst výkonnosti už je pak spíše otázkou tréninku.

(už)

datum: 22.08.18 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign