deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Energie z High Energy

Málokdo by od energetické tyčinky očekával slanou příchuť, vždyť tyhle doplňky používáme především pro dodání rychlé energie, tedy cukrů, a najednou zde máme švýcarskou tyčinku s příchutí slaných oříšků.

Sponser své energetické tyčinky High Energy dodává ve třech příchutích, které kromě standardní meruňka-vanilka nebo malina zahrnují i netradiční slané oříšky. Jakkoliv zní tato kombinace exoticky, chuťově je to opravdu perfektní zážitek, kombinující sladký základ s lehce slanou příchutí připomínající solené arašídy.

Cereální tyčinka s hmotností 45 gramů má základ v ovesných vločkách, doplněných rýžovými lupínky, glukózo-fruktózovým sirupem, maltodextrinem, mandlemi, arašídy a pšeničným škrobem. Otestovaná příchuť pak obsahuje i mořskou sůl. Pro doplnění energie je vhodná jedna tyčinka před nebo v průběhu výkonu, protože výrobce doporučuje pouze jeden kus denně. Dvojnásobný proti standardním energetickým tyčinkám High Energy je obsah sodíku a vše je nastaveno pro dodání vysoké porce energie. Jedna tyčinka má 720 kJ (172 kcal), obsahuje 70 % uhlohydrátů a 7 % proteinů, zbytek tvoří vláknina, tuky a sůl.

Co se týče stravitelnosti a praktického testu, obal se snadno rozdělává a tyčinka má lehce lepkavou měkkou konzistenci. Ta se jen nepatrně mění v závislosti na teplotě, ale i v chladnějším počasí lze snadno ukousnout požadované sousto. Tyčinka není suchá, takže se dobře kouše a celkem snadno rozpouští v ústech, aniž by bylo nutné ji příliš zapíjet. Samozřejmě výraznější kombinaci sladké a slané chuti je třeba spláchnout tekutinou, ale příchuť je opravdu povedená a až návyková. Škoda že výrobce nedoporučuje konzumaci většího množství během výkonu. Nějaký negativní vliv na žaludek se po konzumaci neprojevil, snad jen na jazyku zůstala nepatrně dráždivá příchuť, ale ta se po chvilce postupně spláchla. Sladko-slané oříšky tedy za nás chuťově i konzistencí určitě ano, cena 48 korun za tyčinku pak odpovídá standardu tohoto výrobce.

(už)

datum: 01.06.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign