Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Elektrokosmetika , Weldite (test)

Výrobků určených speciálně elektrokolům je stále početnější skupina a nejde jen o pevnější a širší řetězy, osmirychlostní kazety nebo odolnější brzdové destičky či pláště. Pro majitele elektrokol už je na trhu také speciální řada kosmetiky pro péči o motorizovaného miláčka.

Anglický výrobce maziv, čističů a další speciální chemie, značka Weldtite, totiž přišla se sadou prostředků pro údržbu elektrokola, jíž tvoří pětice sprejů eCare. Kompletní balení pěti 150ml sprejů v jedné krabici je za 599 korun ideálním dárkem pro někoho, kdo o své elektrokolo pečuje opravdu poctivě, ale v podstatě jej lze použít i na očistu a údržbu běžného kola. Tedy pokud jej máte osazené elektronickou sadou řazení, kde využijete sprej na očistu kontaktů, jenž je součástí sady. Mimo něj je tam pěnový čistič vhodný pro očistu rámu, vidlice a méně zamaštěných dílů nebo odmašťovač na řetěz a komplet pohonu. Kromě těchto tří čističů jsme vyzkoušeli i pěnové leštidlo s voskem a také olej na řetěz. Od očisty kola až po jeho finální přeleštění a namazání. Chybí snad už jen silikonový olej na gufera vidlice a tlumiče, abychom byli úplně kompletní.

Sadu jsme otestovali na elektrokole Haibike SDURO, jehož test jste mohli najít v minulém vydání Cykloservisu. Bike absolvoval své kilometry ještě před příchodem nepříjemných mrazů, takže na něm nějaké to bahno a nečistoty stihly pěkně ulpět. Pěnový čistič je poměrně intenzivní, takže není nutné aplikovat jej v tak silné vrstvě, jako se to podařilo při mytí nám (viz obr.). Dobře proniká nečistotami na základ a uvolnil i mastné nečistoty z pístnice tlumiče. Odstranění proběhlo s pomocí běžného smetáčku a vody, bez nutnosti nějak úkon opakovat. Na řetěz a vodicí kladku jsme použili odmašťovač, který je dost účinný i na starší zaschlé mastnoty, což potvrdila zkouška na špinavé kazetě jiného kola. Kontaktní sprej nebylo nutné testovat, protože u nového kola prostě problém s kontakty nebyl, nicméně pokud jím kontakty ošetříte, dopřejte jim před zapojením určitou dobu, aby z nich sprej vyprchal.

Očistu máme, a co se týče následné péče, leštidlo s voskem je opět pěnové konzistence, takže stačí nanést opravdu slabou vrstvu a ošetřený povrch přeleštit. Vysušený řetěz pak ošetří olej ve spreji, jenž je ale řidší konzistence, takže se sice skvěle dostane do článků, ale mytí vodou a jízda v blátě jeho životnosti moc nepřidají. Jde tedy o provedení do suchých podmínek, kde bude výhodou jeho menší schopnost nalepovat na sebe nečistoty. Tím máme celou elektro-kosmetickou sadu odzkoušenou a patrně to bude jediná kosmetická sada, jejíž nákup by manželce každý bez váhání schválil.

(už)

datum: 06.06.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign