Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Elegantní závěs

Elegantní závěs

Pověsit kolo můžete doma či v garáži třeba na hřebík, na speciální hák nebo třeba na držák, který může posloužit i jako praktická odkládací plocha pro špinavé cyklistické oblečení nebo přilbu.

Nástěnný držák kola SuperB TB-1966 totiž díky elegantní plastové konstrukci dokáže jednak unést jedno či dvě kola najednou, ale hlavně při zavěšení jednoho kola slouží jako věšák na oblečení i polička na přilbu nebo tretry. A když máte doma málo místa, můžete jej vyklopit směrem nahoru, aby tolik nevyčníval do prostoru.

Tento držák s rozměry 50 x 40 cm tvoří dva nosné plastové díly, které se čtveřicí šroubů upevní do zdi. To představuje nutnost vrtat otvory pro větší hmoždinky, pokud zrovna nemáte domek z dřevotřískových desek, kam lze přiložené vruty jednoduše do menších otvorů našroubovat. Nám pro test doma neprošla možnost vyvrtat čtyři hezké díry do zdi, takže jsme držák v rámci co nejreálnější simulace upevnili k vysoké desce z dřevotřísky a tu opřeli o zeď. Mezi dvojicí nosných plastových dílců je vsazena kovová trubka, která je součástí středové police pro zavěšení kola. Aby kolo nesedělo lakem přímo na plastu, jsou na horních plochách nalepené pěnové pásky a tytéž se lepí na zadní stranu police, která se zapírá o zeď.

Středová police má na koncích vyšší výlisky, které vymezují plochu pro zavěšení kola za horní rámovou trubku. Klasický rám nebo silnička se dostane lehce i přes vnitřní výlisky, a zavěsíte tak dvě kola naráz, nosnost až 40 kg s tím počítá. U dvou horských kol ale hrozí kolize řídítek se zdí, což nedoporučujeme. U jednoho kola je to bez omezení a právě prostor pod poličkou i horní plocha samotná mohou fungovat jako odložiště. Výplet z pružných gumicuků tvoří odkládací plochu, kam se vejde třeba přilba, a zároveň nese i pětici háčků, na které lze pověsit oblečení. Dva háčky jsou na kovové tyčce, takže unesou třeba i batoh. Tahle praktická „polička“ za 1065 korun tak cyklistovi umožní odložit po vyjížďce všechny své svršky i kolo na jedno místo. Když odjíždíte na švih, nezapomeňte pak poličku vyklopit nahoru, ať zbytečně neprovokuje v prostoru.

 

datum: 10.12.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign