Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Elegantní nadrozměr

U zavazadel platí určité rozměry a totéž je standardem u podsedlových brašen, které jsou většinou menší a objemově se pohodlně vejdou do limitu půl až třičtvrtě litru. Určitým nadrozměrem by se tedy dala nazvat podsedlovka Ibera SB8 s objemem jeden a půl litru.

Tento kousek je určený spíše výletním cyklistům nebo cyklistkám, kteří potřebují mít pod sedlem víc, než jen duši a nářadí. Tužší skořepina podlouhlého tvaru totiž zdaleka nepřipomíná závodní brašny, ale spíše elegantní pouzdro na tak důležité propriety, jako je chytrý telefon nebo fotoaparát. Celkový design doplněný širokými pruhy reflexe po obou stranách totiž rozhodně nevypadá lacině, ale nepostrádá tak praktickou věc, jako je poutko na blikačku.

Tužší skořepina má dvě části spojené zipem po téměř celém obvodu, takže přístup do brašny je nadstandardně pohodlný a vypadnutí obsahu brání boční stěny a síťovina v horní části. Dovnitř se opravdu vejde nadbytek potřeb pro vyjížďku a kromě duše a nářadí jsme tam složili pohodlně i větrovku a ještě se tam vešly klíče nebo telefon. Tuhé pouzdro je dostatečnou ochranou i vůči vodě, která se dovnitř může dostat jen skrz zip. Do extrémně mokrých podmínek tedy kvůli zipu není brašna zrovna vhodná, ale pro standardní využití nebo pro někoho, kdo vozí zadní blatník, je to funkční doplněk. Pouze je třeba dbát na to, aby byl obsah uvnitř dostatečný, jinak má při dostatku volného prostoru tendenci za jízdy v tuhém obalu rachotit.

Velice snadné je upevnění i sejmutí z kola, protože plastový držák se našroubuje na sedlovku a brašna se pouze nacvakne a zajistí ještě suchým zipem k sedlovce. Tato 168g brašna za 550 korun bude pro esteticky laděného výletníka či výletnici kvalitním doplňkem s vysokou mírou bezpečnosti, díky reflexi, i funkčnosti, s ohledem na objem.

(už)

datum: 09.10.14 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign