Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Elegance se Silvini

Do testu jsem si tentokrát vybrala letní dámský set Silvini, konkrétně sestavu dresu Catirina a kraťasů Tinella. Pravda, na červenou jsem trochu ujetá, o čemž vypovídá také můj vozový park, a tentokrát mě potěšilo i to, že se s testovaným dresem jmenujeme v podstatě stejně.

Nabídka Silvini se za poslední roky dle mého názoru neskutečně vyšvihla, a použitými materiály, skvěle padnoucími střihy i zpracováním si v ničem nezadá s luxusními, světově proslulými značkami. Pokud jsem však na začátku psala o setu, může to být lehce zavádějící – Silvini se snaží designy i barevné kombinace navrhovat tak, aby bylo možné jednotlivé řady a modely kombinovat mezi sebou, takže i proto jde dres Catirina s kalhotami Tinella bezvadně dohromady.

Dres Catirina s cenovkou 1290 korun v sobě spojuje ideálně řešený anatomický střih s příjemným, nadstandardně elastickým materiálem. Ten kombinuje celkem trojí různou strukturu, kdy shora na ramenou a vpředu pod krkem najdeme pás s výraznou prodyšností a „honeycombovým“ úpletem, zatímco v podpaží a zespodu rukávků se nachází ještě více prodyšný, o něco jemnější materiál. Na zbylých panelech najdeme pohledově „plný“ materiál vizuálně podobný standardní Lycře, s vysokým procentem elastanu, a to opět s velmi nízkou gramáží. Tato kombinace materiálu bude dokonalá do letního horka a maximálně spokojena jsem byla i s usazením na těle. Výrazně zkrácený přední díl oproti tomu zádovému předchází nevzhlednému krabacení materiálu na břiše (byť mně osobně se tělesný materiál na břiše při předklonu už přece jen lehce krabatí, no nic...). Líbil se mi dvoutřetinový zip, krátké rukávky a hlavně provedení límečku. Výrobce zde evidentně nechtěl použít detaily známé ze závodních řad, a holčičí hadříky právě ve všech zmíněných detailech výrazněji odlišil od pánské či „racing“ kolekce. O tom svědčí rovněž podoba „psaného“ loga Silvini, jež vzadu na ramenou plynule přechází v reflexní linku. Právě detaily z materiálů s funkcí odrazky jsou použity hned na několika místech, včetně všité paspule táhnoucí se vzadu přes ramena a včetně zipu zadní středové kapsy.

Když už jsem u kapes, tak jejich standardní členění chválím, je maximálně praktické. Vždycky, když se mi dostane do ruky dámský dres s jedinou maličkou kapsou na kapesníček, tak můžu pravidelně vyskočit z kůže. To zde určitě nehrozí, přepravní kapacita kapes je výborná. U Silvini si ale dali práci třeba i s podobou kovového jezdce zipu, v němž najdeme zakomponované logo, které nechybí ani v protiskluzovém spodním olemování.

 

 

Krátké kalhoty Tinella za shodných 1290 korun budou na rozdíl od výše popsaného dresu skvělým společníkem nejen pro nejparnější letní dny, ale klidně i pro teploty okolo dvaceti stupňů a při kombinaci s elastickými nákoleníky i pro nižší. Čistě dámský střih se širokým „pasovým límcem“ je zde zkombinován s dvojí strukturou Lycry a s plochými švy, které najdeme ve veškerých spojích. Nadstandardní počet panelů sice znamená složitější výrobu, ale promítl se do příkladného usazení na těle, jež je stejně jako u dresu podpořeno výbornou elasticitou. Délka nohaviček není extrémně zkrácena, což chválím, neboť řada čistě dámských letních kalhot je právě pro svůj hodně zkrácený střih těžko kombinovatelná s nákoleníky či samostatnými nohavicemi. Provedení manžet nohavic i horní zakončení kalhot svorně vsadilo na přeložení, tedy zdvojení základní Lycry, čímž je tlak rozložen do velké plochy, a usazení na těle je jisté, aniž by se nám gumičky olemování zařezávaly do stehen či břicha. Právě v těchto detailech ušel dámský cyklistický textil za poslední dobu velký kus cesty a uživatelky z řad bikerek, silničářek i cykloturistek jsou doslova rozmazlovány. Osobně se mi líbilo i použití matné „broušené“ Lycry, která v reálu působí luxusněji než její lesklý protějšek. Na kraťasech nemohou chybět reflexní prvky a mou velkou chválu si odnáší Coolmaxová výstelka v typické starorůžové barvě. Kombinace měkčených středových panelů, profilace a velmi poddajných boků výstelky je v reálu ideální a z hlediska nabízeného komfortu se jedná o jednu z nejlepších variant, jakou jsem kdy měla možnost zkusit. Takže i v tomto ohledu palec nahoru. Na dámské kolekci Silvini je zkrátka znát, že se na jejím vývoji podílejí samotné jezdkyně či přímo závodnice.

 

 

(kat)

datum: 07.08.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign