deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Echo bez kabelu

Echo BRI 7 W

Můžete dát někomu echo bez použití pevné linky, ale také si můžete dát na kolo komputer Echo BRI 7 W, který patří mezi cenově dostupné bezdrátové modely.

Echo BRI 7 W

Cyklocomputery Echowell mají mnozí v paměti ještě z kraje devadesátých let, kdy se poměrně velké elipsovité budíky vystavovaly v akváriích, aby výrobce ukázal jejich vodotěsnost. Dnes má Echowell několik modelových řad poměrně pestré designové škály. Testovaný model patří mezi jednoduchá provedení s rozměrným displejem a decentním elegantním designem. Nabízí poměrně variabilní uchycení, kdy díky dvoudílnému držáku lze computer umístit na řídítka nebo představec. Zároveň lze držák uchytit plastovými pásky nebo jen gumičkami. Montáž je tedy velice jednoduchá, a totéž platí i pro snímač na vidlici. Ten se upevní dvojicí stahovacích pásků a v případě větší vzdálenosti noh vidlice od výpletu lze použít ještě šroubovací mezikus, který snímač umístí blíže k drátům. Usazení samotného computeru v držáku je hodně pevné a i při stisknuté pojistce jsme museli zabrat, abychom jej z držáku vytáhli. Ztráta za jízdy tedy určitě nehrozí.

Nastavení obvodu kola a všech funkcí je poměrně jednoduché, český návod je velice pečlivě zpracovaný, takže to zvládne každý. Ovládání jediným tlačítkem dává pocítit mírný odpor, takže lehké ťuknutí prstem nestačí, je třeba přitlačit, abychom tlačítko pod gumičkou stiskli a cítili cvaknutí. Při uchycení computeru a držáku pouze gumičkami bylo třeba stisknout displej i zespodu, po zajištění držáku pásky už jsme se nebáli zatlačit a přepínání bylo jednodušší. Okamžitá rychlost se zobrazuje permanentně, další funkce jako průměrná a maximální rychlost, celkové a denní kilometry nebo hodiny a stopky se zobrazují menšími číslicemi na displeji nahoře. Všechny tyto základní funkce byly dostačující, výhodou je možnost znovu nastavit celkově najeté kilometry po výměně baterie. Za cenu 639 korun jde o dostupnější model mezi bezdrátovými verzemi, navíc krom odporu tlačítka jsme na něm nenalezli nic, co by nám nevyhovovalo.

(už)

Plusy: variabilní uchycení, cena

Minusy: odpor tlačítka

datum: 19.06.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Ovládání jediným tlačítkem dává pocítit mírný odpor, takže lehké ťuknutí prstem nestačí, je třeba přitlačit, abychom tlačítko pod gumičkou stiskli a cítili cvaknutí. Při uchycení computeru a držáku pouze gumičkami bylo třeba stisknout displej i zespodu

    20.06.13, 10:17:19
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign