Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

E-Koutek, Hercules

Je to něco přes rok, co máme k dispozici testovací elektrokolo Hercules Jarvis, které jsme představili v Cykloservisu  Díky 615Wh baterii dokázal tenhle 27,5“ hardtail najet řádnou porci kilometrů a popravdě se během roku nic nezměnilo. Tenhle díl E-Koutku tedy věnujeme společně strávenému roku s Jarvisem, jehož povětšinou trápil náš 125kg „tester“.

Co se týče standardního osazení, proběhla drobná změna jen na pozici kotoučových brzd, kdy dozadu putoval namísto 160mm kotouče o 20 mm větší průměr. Přece jen zastavit takovou váhu není legrace. Ergonomické gripy a širší sedlo už byly jen specifické úpravy kvůli pohodlí a výměna plášťů Schwalbe za odolnější Rubeny pak byla vynucena častějšími defekty pod těžkým jezdcem. Každopádně, co se týče odpružení, vidlice Reba naprosto bez problémů zvládá i tlak na hranici maxima a kotoučovky Tektro rovněž nepotřebovaly během téměř čtyř tisíc kilometrů nějakou větší údržbu. Dokonce stále jezdí původní destičky, ale to je dáno především jízdou spíše za sucha a na silnici či polních cestách. Výplet zadního kola vyžadoval pouze jednou přetažení a docentrování, to zhruba po šesti stech kilometrech, a od té doby vše drží naprosto spolehlivě. Příjemné je pak zjištění, že zadní motor hodně napomáhá delší životnosti řetězu, který má po najetí 3967 km hodnotu 132,4 mm, což by v případě středového motoru znamenalo možná už čtvrtý řetěz. Tady je „zadní náhon“ zcela určitě výhodou a na silnici nebo polních cestách nijak neomezuje. V terénu pak je hmotnostní setrvačník trochu znát při přejezdu nějaké větvě či kameny, ale to je proti středovému pohonu asi jediné negativum. Tedy ještě je tu kvůli baterii v rámu nemožnost montáže košíku na bidon, ale to je u většiny středových pohonů stejné.

Takže když si to shrneme, má náš Jarvis najeto celkem slušnou porci a nebyl problém zvládat cesty i přes sto kilometrů s kilometrovým převýšením. Ani při delších stoupáních nedošlo k nějakému přehřátí systému a vypnutí, takže Suntour prokázal svoji dlouhodobou funkčnost. Rok s Jarvisem byl tedy rozhodně úspěšný, a pokud bychom měli řešit odolné kolo s vysokým nájezdem kilometrů pro hodně těžkého jezdce, je tenhle tuhý 27,5“ rám s pohodlnou geometrií a pohonem SR Suntour velice dobrou volbou. Navíc, pro rok 2017 má model upravené kliky se snímačem, 650Wh baterii, motor s pevnou rychloupínací osou a jiný design rámu s větším prostorem nad horní trubkou.

(už)

datum: 16.01.17 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign