schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

E-Koutek, Hercules

Je to něco přes rok, co máme k dispozici testovací elektrokolo Hercules Jarvis, které jsme představili v Cykloservisu  Díky 615Wh baterii dokázal tenhle 27,5“ hardtail najet řádnou porci kilometrů a popravdě se během roku nic nezměnilo. Tenhle díl E-Koutku tedy věnujeme společně strávenému roku s Jarvisem, jehož povětšinou trápil náš 125kg „tester“.

Co se týče standardního osazení, proběhla drobná změna jen na pozici kotoučových brzd, kdy dozadu putoval namísto 160mm kotouče o 20 mm větší průměr. Přece jen zastavit takovou váhu není legrace. Ergonomické gripy a širší sedlo už byly jen specifické úpravy kvůli pohodlí a výměna plášťů Schwalbe za odolnější Rubeny pak byla vynucena častějšími defekty pod těžkým jezdcem. Každopádně, co se týče odpružení, vidlice Reba naprosto bez problémů zvládá i tlak na hranici maxima a kotoučovky Tektro rovněž nepotřebovaly během téměř čtyř tisíc kilometrů nějakou větší údržbu. Dokonce stále jezdí původní destičky, ale to je dáno především jízdou spíše za sucha a na silnici či polních cestách. Výplet zadního kola vyžadoval pouze jednou přetažení a docentrování, to zhruba po šesti stech kilometrech, a od té doby vše drží naprosto spolehlivě. Příjemné je pak zjištění, že zadní motor hodně napomáhá delší životnosti řetězu, který má po najetí 3967 km hodnotu 132,4 mm, což by v případě středového motoru znamenalo možná už čtvrtý řetěz. Tady je „zadní náhon“ zcela určitě výhodou a na silnici nebo polních cestách nijak neomezuje. V terénu pak je hmotnostní setrvačník trochu znát při přejezdu nějaké větvě či kameny, ale to je proti středovému pohonu asi jediné negativum. Tedy ještě je tu kvůli baterii v rámu nemožnost montáže košíku na bidon, ale to je u většiny středových pohonů stejné.

Takže když si to shrneme, má náš Jarvis najeto celkem slušnou porci a nebyl problém zvládat cesty i přes sto kilometrů s kilometrovým převýšením. Ani při delších stoupáních nedošlo k nějakému přehřátí systému a vypnutí, takže Suntour prokázal svoji dlouhodobou funkčnost. Rok s Jarvisem byl tedy rozhodně úspěšný, a pokud bychom měli řešit odolné kolo s vysokým nájezdem kilometrů pro hodně těžkého jezdce, je tenhle tuhý 27,5“ rám s pohodlnou geometrií a pohonem SR Suntour velice dobrou volbou. Navíc, pro rok 2017 má model upravené kliky se snímačem, 650Wh baterii, motor s pevnou rychloupínací osou a jiný design rámu s větším prostorem nad horní trubkou.

(už)

datum: 16.01.17 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign