cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

E-bike, Cube Stereo Hybrid 140 HPA SL 500 27,5+.

Během prázdninové návštěvy výrobních prostor značky Cube jsme byli jednak ohromeni velikostí skladů, prezentačních prostor s vystavenými koly, ale také čistotou všech provozů a naprosto plynulým tempem výroby, kde vedle sebe vznikaly standardní kola i elektrokola. Testovací vyjížďka pak nabídla dokonalé srovnání elektronovinek, a jestliže bychom si mohli dovolit lehce polemizovat, jaké elektrokolo do náročného terénu z nové kolekce zvolit, pak máme jasného favorita.

Celoodpružené elektrokolo je už tak trochu motorka, tedy s narůstající necitlivostí namoženého předloktí, dané taháním vyšší hmotnosti, při snaze nadzvednout přední kolo ve sjezdech, určitě. Motorka má vyšší zdvihy a širší pneumatiky, logicky. Biky sice dnes rovněž přecházejí k pluskovým šířím plášťů, ale někteří odpůrci hovoří o zkresleném vedení kola a menší ostrosti při řezání zatáček. To ale platí pro klasiku a my, díky přímé konfrontaci celoodpružené elektroklasiky s plášti šíře 2,3 a „soft“ pluskové verze na šířce 2,8 palce, jasně hlasujeme pro obtloustlou variantu.

Naše rozhodnutí ovlivnilo srovnání celoodpružených modelů Cube Stereo Hybrid 160 na standardních pláštích a jeho sourozence Cube Stereo Hybrid 140 HPA SL 500 27,5+. Názvy tak dlouhé, že by jeden nechtěl raději tisknout katalog, aby nepřetáhl na další stránku. Jenže nové stočtyřicítkové Stereo s pohonem Bosch, pětistovkovou baterií a plášti šíře 2,8 palce je dokonalá hračka. O přínosu pluskových plášťů kvůli lepší adhezi a tlumení se vede řada diskuzí, ale hlavní benefity jsou jasné. A přestože je 140 mm zdvihu pro elektrokolo dostatečnou zárukou komfortu, v tomto případě se pluskové gumy ukázaly jako ideální nástroj pro navýšení jezdcových schopností. Dokonalá adheze totiž přibližuje bike s hmotností kolem dvaadvaceti kilogramů více k motorce a jezdec se tolik nebojí utržení do smyku či pádu. Široký plášť se zde ukázal být tím, kdo navýšil jednak koeficient zábavy, ale především bezpečnosti a také průchodnosti horším terénem. Když už tedy celoodpružené elektrokolo s vyššími zdvihy, tak za nás určitě pluskovou variantu.

A jaký je nový Hybrid? Předně dokonale ovladatelný s nízkým těžištěm, položeným hlavovým úhlem a ryze trail/enduro geny. Tlumič Fox kooperuje s Pikem vpředu, boostové osy jsou samozřejmostí a kokpit Race Face byl na našem prototypu, na rozdíl od černé sériové verze, v oranžovém provedení. Kliky FSA se šestnáctizubým převodníkem spolu s kazetou Shimano s rozsahem 11- 46 zubů točily v režimu Turbo s přehledem i do nejprudších stojek a v opačném směru se 180mm kotouče ukázaly být dostatečně velké díky čtyřpístkovým Magurám. Pětistovková baterie Bosch pak se stejnojmenným motorem nabídnou ostré svezení v terénu v takovém stylu, že rozhodně nebudete toužit dávat osmdesát kilometrů v Eco režimu, ale totální motokros na Sport či Turbo na 50 kilometrů vás unaví víc než dost. Pluskové gumy prostě na elektrobiky patří.

 

(už)

datum: 21.01.17 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign