Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Džíny od Lizard Skins

Značka Lizard Skins se už před nějakou dobou rozhodla, že nabízet pouze luxusní silniční omotávky či bikové gripy je trochu málo, a tak do své kolekce začlenila řadu dalších doplňků, například rukavic či podsedlových brašen. Udrží si i mezi doplňky tak vysoký standard, jenž je pro tohoto výrobce typický? Rozhodně!

Jednou z novinek jsou podsedlové brašničky Cache a my jsme vyzkoušeli velikost LG (s názvem Super Cache a cenovkou 590 korun), která bude naprosto ideální i pro náročnější bikery zvyklé vozit pod sedlem pro jistotu třeba rovnou dvě náhradní duše. Případně duši jedinou, ale k ní rozměrnější multiklíč, sadu lepení a třeba i minihustilku, nebo namísto všeho zmíněného tenkou větrovku či pláštěnku a nějaké další drobnosti. Možností využití je totiž díky nadstandardnímu vnitřnímu objemu více než dost. Verze z nepromokavého materiálu evokujícího (díky modré barvě i struktuře) klasickou džínovinu je jen jednou z možností, ale přiznáváme, že se nám hodně líbila. V době všemožně lesklých, většinou černo-bílých nebo černo-stříbrných modelů s množstvím nápisů totiž tato brašnička od Lizard Skins působí skoro až punkově, což se do světa MTB hodí asi více než luxusně vyhlížející povrchová úprava…

Z hlediska konstrukce vsadil výrobce na nezničitelnost – žádné zbytečné plastové upínací systémy, pouze velmi odolná textilie s vodním sloupcem tisíc milimetrů a k tomu maximálně funkční suchý zip. Jeho kvalita je hodně nadstandardní a troufneme si odhadnout, že bude mít více než dostatečnou sílu spojení i za nějakých patnáct let. Dokonce ani silné zablácení spolehlivost spojení suchého zipu jakkoli neotupilo, uchycení k ližinám sedla je proto hodně jisté a totéž platí o pásku obepínajícího sedlovku. Do celku, výborně odolávajícího průniku vody, patří také nepromokavý hlavní zip. Uvnitř brašničky pak nalezneme menší síťovanou kapsičku a z vrchu výklopné stěny poutko pro zavěšení blikačky, na němž nechybí reflexní logo výrobce. Zkrátka nic nebylo podceněno.

(kad)

 

 

datum: 07.02.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign