schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Džíny od Lizard Skins

Značka Lizard Skins se už před nějakou dobou rozhodla, že nabízet pouze luxusní silniční omotávky či bikové gripy je trochu málo, a tak do své kolekce začlenila řadu dalších doplňků, například rukavic či podsedlových brašen. Udrží si i mezi doplňky tak vysoký standard, jenž je pro tohoto výrobce typický? Rozhodně!

Jednou z novinek jsou podsedlové brašničky Cache a my jsme vyzkoušeli velikost LG (s názvem Super Cache a cenovkou 590 korun), která bude naprosto ideální i pro náročnější bikery zvyklé vozit pod sedlem pro jistotu třeba rovnou dvě náhradní duše. Případně duši jedinou, ale k ní rozměrnější multiklíč, sadu lepení a třeba i minihustilku, nebo namísto všeho zmíněného tenkou větrovku či pláštěnku a nějaké další drobnosti. Možností využití je totiž díky nadstandardnímu vnitřnímu objemu více než dost. Verze z nepromokavého materiálu evokujícího (díky modré barvě i struktuře) klasickou džínovinu je jen jednou z možností, ale přiznáváme, že se nám hodně líbila. V době všemožně lesklých, většinou černo-bílých nebo černo-stříbrných modelů s množstvím nápisů totiž tato brašnička od Lizard Skins působí skoro až punkově, což se do světa MTB hodí asi více než luxusně vyhlížející povrchová úprava…

Z hlediska konstrukce vsadil výrobce na nezničitelnost – žádné zbytečné plastové upínací systémy, pouze velmi odolná textilie s vodním sloupcem tisíc milimetrů a k tomu maximálně funkční suchý zip. Jeho kvalita je hodně nadstandardní a troufneme si odhadnout, že bude mít více než dostatečnou sílu spojení i za nějakých patnáct let. Dokonce ani silné zablácení spolehlivost spojení suchého zipu jakkoli neotupilo, uchycení k ližinám sedla je proto hodně jisté a totéž platí o pásku obepínajícího sedlovku. Do celku, výborně odolávajícího průniku vody, patří také nepromokavý hlavní zip. Uvnitř brašničky pak nalezneme menší síťovanou kapsičku a z vrchu výklopné stěny poutko pro zavěšení blikačky, na němž nechybí reflexní logo výrobce. Zkrátka nic nebylo podceněno.

(kad)

 

 

datum: 07.02.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign