Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Dvouwattový Smart

Smart Big Egg White

Přední světlo Smart Big Egg White s vysoce svítivou Cree eXtreme diodou, která má výkon dva watty, to vzhledem k jeho ceně 799 korun určitě zaujme nejednoho cyklistu trénujícího za soumraku.

predni svetlo na kolo Smart Big Egg White

Na první pohled je světlo téměř stejné jako ostatní modely z kolekce Smart, tedy typický dozadu snížený oválný tvar a horní strana vpředu lehce předsazená. Designové prolisy na bocích nejsou ničím výjimečné a standardní je rovněž demontáž předního dílu s diodou kvůli výměně baterií. Bajonetový uzávěr stačí pootočením přední hlavice odjistit a do útrob světla vsunout dvě tužkové baterie. Spínač na horní straně je dostatečně velký pro aktivaci v dlouhoprstých rukavicích, takže vše funguje tak, jak má.

Světlo po zapnutí vyšle dopředu tak silný kužel, že bychom si jej dovolili přirovnat k mnohem výkonnějším modelům s externím nabíjecím akumulátorem. Na vzdálenost patnáct metrů svítí optika naprosto perfektně už v prvním úsporném módu. Výkonnější mód pak dokáže jasně nasvítit celou šíři vozovky na deset metrů naprosto ostře, na patnáct metrů spolehlivě pro rychlou noční jízdu. Dvacet metrů před kolem pak je povrch stále jasně nasvícený. Střed světelného kužele je hodně ostrý, boky a prostor blíže ke kolu dostávají světla o něco méně. Kužel nerozptyluje světlo plynule, ale v několika kruzích, mezi kterými je znát pokles a nárůst intenzity. Nicméně celkový výkon je naprosto perfektní.

Třetím módem je blikání o vysoké frekvenci vždy s výraznějším impulsem po několika probliknutích. Rychlost stroboskopu je celkem příjemná i za jízdy a jezdce neruší tolik jako blikání s nižší frekvencí. Uchycení na řídítka standardním držákem na rychloupínací objímku je jednoduché a praktické. Kvůli pouhé dvojici baterií není doba svícení tak dlouhá, v úsporném režimu je to něco kolem deseti hodin. Kromě bílé barvy lze mít tento model i v černém provedení.

(už)

 

Plusy: výkon, ovládání

Minusy: jen dvě baterie

datum: 03.02.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Fake Rolex

    Světlo po zapnutí vyšle dopředu tak silný kužel, že bychom si jej dovolili přirovnat k mnohem výkonnějším modelům s externím nabíjecím akumulátorem. Na vzdálenost patnáct metrů svítí optika naprosto perfektně už v prvním úsporném módu. Výkonnější mód pak dokáže jasně nasvítit celou šíři vozovky na deset metrů naprosto ostře

    21.06.13, 04:32:00
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign