deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Duralová Era

RavX EraX Alloy

Asi by byl nesmysl v době karbonu psát něco o tom, že by nastala éra aluminia a jeho slitin, leda tak vzpomínky na dural, to ano. Řeč bude ale o duralových rozích RavX EraX Alloy, které sázejí i v době karbonu na jednoduchost a hlavně minimální hmotnost. Rohy jsou totiž při pádu hodně náchylné na poškození a dural je v případě tohoto komponentu stále ještě výhodnější a proti různým šrámům také odolnější než karbon.

RavX EraX Alloy

Rohy ze slitiny Al 7075 mají průměr 22 mm a délku úchopové části 75 mm. Na jejich těle jsou vidět rýhy po CNC obrábění a díky tomuto zpracování z jednoho kusu duralu je jejich hmotnost pouhých 64 gramů na pár. Objímka řídítek se stahuje imbusem č.4 a příjemné je, že nemají nikde ostré hrany, které by při úchopu byly cítit na dlani.

Plastové zátky mají rovněž stylizované „obráběcí“ rýhy, ale hlavně mají sklon pro pohodlné usazení palce. Rohy se tak velmi dobře drží a i když nabízejí v podstatě jenom jednu polohu, jsou celkem příjemné. Pro jezdce s většími dlaněmi bude možná jejich průměr trochu titěrný, ale nejde o turistické provedení, nýbrž kousek určený hlavně pro záběr do stoupání.

Kvalitnímu zpracování a nízké hmotnosti pak cena 599 korun rozhodně odpovídá.

(už)

Plusy: hmotnost, úhel zátek

Minusy: průměr

datum: 06.12.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign