Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

DSI - více gumy za méně peněz

DSI SRI-65 Acceta

Tento reklamní slogan je charakteristický pro pláště DSI, pocházející z továrny na Srí Lance, která produkuje obutí jak pro jízdní kola, tak pro drobnou stavební mechanizaci nebo pro motocykly či golfové vozíky. Právě vyšší poměr kaučuku by měl být pro jejich pláště typický, a tudíž ovlivňovat jejich životnost a jízdní vlastnosti.

My jsme do testu zvolili bikový plášť, který nám svým hrubším vzorkem přišel jako relativně rozumné tréninkové obutí pro podzimní blátivé dny. Záměrně jej netitulujeme jako sportovní či závodní plášť, protože kousek s hmotností 980 gramů při rozměrech 26x1,9 palce ani nemá sportovní ambice, ovšem za cenu 164 koruny jde snad o nejlevnější plášť na trhu, který si využití určitě najde. Testovaný model SRI-65 Acceta na první pohled připomíná starý dobrý Z-Max od Ritchey, jen s tím rozdílem, že typické středové figury v podobě písmene Z jsou rozpůlené a druhá část jim zkrátka chybí. Další řady figur už jsou ale s legendou téměř totožné a kruhový průřez rovněž odpovídá.

Nasazení pláště s drátěnou patkou na ráfek DT Swiss šlo naprosto hladce i bez montpák, jen silnější pogumované boky kladly malý odpor. Nahuštění na maximálních 65 PSI usadilo patku dokonale v ráfku a neobjevila se žádná házivost, takže zpracování hodnotíme v tomto směru naprosto kladně. Kvůli šířce jsme ale tlak trochu upustili, abychom zajistili lepší tlumení, a hurá do terénu. Vyšší úzký profil ukázal střední valivý odpor, vzhledem k hrubšímu vzorku, a očekávané slabší tlumení. Na silnici držel vzorek i přes svoji výšku velice dobře i na mokrém asfaltu, díky měkké směsi, a v terénu pak platilo totéž. Na trávě a v blátě se hustší vzorek trochu snadněji zanášel, ale na středně měkkém podkladu se celkem schopně zakusoval a nabídl spolehlivou funkci při záběru do stoupání i ve sjezdu pod brzdou. Trochu zvyku si vyžádal vyšší profil daný malou šířkou pláště, takže zadní kolo nemělo takovou stabilitu jako na běžně používané šířce 2,2 - 2,35 palce a rovněž ani takovou trakci. Na kořenech či kamenech byl menší objem znát a rovněž i v ostrém náklonu v zatáčce, ale vzorek nezradil a překvapivě solidně držel. Co se týče životnosti profilů, měkčí směs odhalila nižší životnost ostrých vrcholů středových profilů, ovšem potom už širší plocha nabídne slušný průměr. Vzhledem k technologiím zaručujícím vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření by měl materiál vydržet déle bez zpuchření a rozpraskání bočnic.

Celkové resumé je tedy jasné, chcete-li laciný plášť pro trénink v zimní slotě bez ohledu na jeho šířku, je Acceta s měkkou směsí dobrým kouskem s rozumnou životností. Slabší tlumení pak vyváží překvapivě dobrá adheze a funkčnost vzorku.

(už)

 

Plusy: cena, vzorek, adheze

Minusy: hmotnost

datum: 14.01.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign