katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Dres Craft CTM Aerolight

Řada CTM představuje to nejluxusnější z nabídky Craftu a je určena pro závodníky a nejnáročnější uživatele. My jsme vyzkoušeli dres i kraťasy s trojicí písmen CTM, tedy „Craft Tailored Motion“. S dojmy z unikátně řešených letních kalhot vás seznámíme v některém z příštích vydání Cykloservisu, nyní zde máme dres CTM s všeříkajícím dodatkem Aerolight a cenovkou 3790 korun.

Z hlediska střihu i kombinace materiálů se jedná o Rolls-Royce mezi cyklistickými dresy – usazení na těle je dokonalé a celkem šest rozdílných struktur materiálu se postará o perfektní ventilaci i v tom největším vedru. Kombinace extrémně tenké elastické dresoviny v předních partiích s „plnou“ síťovinou Mesh Superlight na hlavním zádovém panelu a s Lycrou vzadu za krkem či shora na rukávech je v reálu skvěle funkční. To platí také o samotném střihu se zkráceným předním a naopak mírně prodlouženým zadním panelem, dále o délce rukávů se speciálním protiskluzovým zakončením či o přiléhavém stojáčku doplněném vpředu o „garáž“ pro jezdec zipu. Nemůže chybět protiskluzová úprava spodního lemu a vzadu pak trojice standardních kapes – v tomto směru není moc co vymýšlet.

Propracovaný střih, vysoký podíl elastanu či extrémně nízká gramáž použitých materiálů, celopropínací přední díl a nakonec také velmi precizní ušití – to vše se podílí na vysokém komfortu, kdy bychom se dres CTM Aerolight nebáli přirovnat k druhé kůži. Usazení na těle je skutečně dokonalé a tvarová i velikostní přizpůsobivost materiálů zajistí nejen skvělé obepnutí, ale bez problémů si poradí i s nějakým tím špekem navíc. Přestože je střih velmi přiléhavý, grafika i tmavomodrá barva působí decentně. Pochvalu zasluhuje rozvržení jednotlivých materiálů, kdy ty elastické zpříjemňují usazení na těle, aniž by se kapsy na zádech s nezbytným nákladem sunuly směrem dolů – síťovina použitá ve střední partii zad je totiž pouze jednosměrně elastická a i naplněné kapsy zůstávají stále na svém místě. V tom je rozdíl oproti dresům, které mají na zádech materiál na bázi Lycry. Síťovina Mesh Superlight se opakuje také v podpaží, kde navyšuje požadovanou ventilaci.

Z detailů zasluhuje pochvalu reflexní grafika či logo na zádech a funkci odrazky má rovněž nápis Craft na hrudníku. Nechybí obšitý otvor zevnitř kapsy, pro vyvedení kabelu sluchátek, byť s posloucháním hudby při jízdě na kole úplně nesouhlasíme. Každopádně kolekce Craft CTM odpovídá nejnáročnějším požadavkům profesionálních jezdců, ovšem díky decentnímu designu je prakticky pro každého, pro bikera či silničáře.

(kad)

datum: 27.08.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign