deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dostupný komfort

Dostupný komfort

Karbonová sedlovka je dnes jedním z možných řešení navýšení komfortu tlumení rázů od zadního kola. Samozřejmě lze pořídit speciální kousek v řádu několika tisíc korun nebo také dostupnější provedení, ovšem u nich může být leckdy kamenem úrazu nižší kvalita, která je zrovna u tohoto komponentu velice důležitá, protože je v místě sedlové objímky nadměrně namáhaný.

Sedlovka Pell's CR4 patří díky ceně 1590 korun mezi ty dostupnější modely, ovšem svojí kvalitou a zpracováním se může měřit s dražšími kousky. Základem je karbonová trubka s přiznanou strukturou karbonu na vnější vrstvě a vnitřní stěna tloušťky 3 mm je zárukou dostatečné odolnosti. Duralová objímka horní části pak nese dvojici stavěcích šroubů s horními duralovými kolejnicemi a spodní karbonovou kolébkou. Hmotnost testované verze s průměrem 27,2 mm a délkou 350 mm byla 190 gramů, což je velice slušná hodnota.

Montáž sedla je díky dvojici šroubů a prostorným horním kolejnicím velice jednoduchá a výhodou je snadné nastavení přesného sklonu sedla. Výškové nastavení sedlovky v rámu usnadní barevná stupnice, zajištění v rámu už je pak hlavně o kvalitní objímce a použití speciální pasty proti klouzání karbonu, aby nebylo nutné objímku přetahovat, což vede k nežádoucímu namáhání stěny sedlovky.

Testovaný průměr nabídl slušné absorpční schopnosti, úměrné kruhovému průřezu trubky. Samozřejmě, že speciální modely s profilací střední partie dovolí výraznější propružení, ale to jsme cenově výrazně jinde. Za uvedenou cenu je tato sedlovka nejen kvalitní co do funkce pohlcování rázů, ale hlavně svým zpracováním a designem neurazí ani hodně drahý stroj.  

(už)

 

datum: 25.05.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign