katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Dostupný Gladiator

Worker Gladiator

Přilba Worker Gladiator patří díky své akční ceně 349 korun téměř k tomu nejlevnějšímu, co lze pro ochranu hlavy pořídit. Funkčně ovšem díky svému solidnímu provedení snese srovnání s několikanásobně dražšími modely.

Worker Gladiator

Spojení skořepiny a tvrzeného jádra je zajištěno nalepením a ochrannou páskou přes samotný spoj po celém obvodu. Skořepina má dvaadvacet ventilačních otvorů, které jsou na čele velmi dobře rozmístěné a díky středovému kanálku na vnitřní straně jsou zároveň hodně účinné. Samozřejmostí je nasazovací štítek, který je uchycen dvojicí čepů na každé straně.

Zajištění k hlavě má na starosti stahovací čelenka ve dvou třetinách obvodu s kolečkem vzadu. Rozmístění výstelek a tvar čelenky nijak neobtěžují, naopak spolu se střední hloubkou přilby zajistily velmi příjemné a jisté usazení na hlavě. Stahovací kolečko je navíc za jízdy jednoduše ovladatelné. Řemínky se pod bradou zapínají klasickou přezkou.

Testovaná velikost XL (59-61 cm) bude vyhovovat jezdcům s větší kulatou hlavou, kterým perfektně sedne. Bez štítku působí přilba o dost dražším dojmem, takže na silnici rozhodně neudělá majiteli ostudu. Delší štítek pak při výrazněji skloněném posedu bude na biku nepatrně omezovat výhled, ale pro turistický či pohodlněji nastavený posed nepředstavuje žádné omezení. Ventilace je na velmi slušné úrovni, průduchy na čele odvádějí solidní práci. Čelenka nikde netlačí, navíc vzadu je vybavena polstrováním, takže i v tomto případě je komfort velice slušný. Celkově tedy lze říci, že za danou cenu jde o nadstandardně provedený model, který majiteli poskytne službu srovnatelnou s přilbami v cenové hladině kolem jednoho a půl tisíce korun. Hmotnost testovaného modelu je 269 gramů včetně štítku a lze jej mít kromě tyrkysového provedení i v zelené, červené nebo červeno-stříbrné kombinaci.

(už)

Plusy: cena, usazení, ventilace

Minusy: delší štítek

datum: 12.07.11 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign