cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Dostupné silikony

V případě silikonových gripů je cenové rozpětí poměrně široké, a zatímco základní modely lze pořídit i pod tři stovky, ty „značkové“ pak stojí i téměř třikrát tolik. Jistě, rozdíly mohou být v hmotnosti, životnosti i tlumicích schopnostech materiálu. Máme se ale bát těch dostupnějších, nebo nabídnou skoro totéž co dražší varianty?

 

 

Otestovali jsme silikonové gripy 4Race Silicon, jejichž cena se pohybuje kolem 260 korun, a to je za takové provedení opravdu jedna z nejnižších částek. Jde o klasiku, tedy 130mm délku s průměrem (nasazené na řídítka) 31 mm, tedy jakýsi zlatý střed. Materiál je poměrně houževnatý, takže oproti některým konkurenčním gripům jsou trochu tužší, ale stále s velice slušnou tlumicí schopností a příjemně „lepivým“ hladkým povrchem. Ten není tak matový a „sametový“ jako občas bývá, ale i tak dokáže dlaň spolehlivě přilepit, a to jak v rukavicích, tak bez nich. I když druhá varianta nebyl s ohledem na nízké venkovní teploty zrovna příjemná. Hmotnost včetně zátek je 80 gramů, což je více, než jsme u silikonů zvyklí a blíží se gumovým gripům, ale je to dáno také zmíněnou hustotou materiálu. Ve výsledku tak nabídnou silikony 4Race slušný a pohodlný úchop všem, kdo chtějí výhody tohoto materiálu, ale ne za příliš vysokou cenu.

 

(už)

datum: 13.06.22 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign