Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Dost neobvyklé rohy SQlab

Časovkářské nástavce silničních řídítek, takzvané spinaci, s nimiž přišla v devadesátých letech značka Cinelli, jsou dnes už téměř minulostí. Totéž začíná pomalu platit i pro bikové rohy, které ze sportovních a závodních kol pomalu mizí. Trochu opačný názor kombinující obojí výše zmíněná provedení má ovšem švýcarská společnost SQlab, která se zabývá vývojem cyklistických komponentů a doplňků s maximálním využitím ergonomie.

Právě SQlab má ve své nabídce bikové rohy Spirgrips, které se ovšem montují na vnitřní stranu gripů, tedy blíže k představci, jako tomu bylo dříve u nástavců spinaci. SQlab si přitom zakládá na ergonomii, takže i když je hliníková výklopná objímka pro snazší montáž celkem jednoduchá, samotný tvar nástavců vypadá poměrně složitě. Tubus je vytvarován tak, aby dokonale padl do dlaně a umožnil jezdci odpočinout si při úchopu v rovinatých úsecích či ve stoupání.

Luxusně vyhlížející „kosmický“ design tohoto výrobku má ovšem i svoji cenu, skoro osmdesát eur za rohy opravdu není málo, zvlášť v době jejich téměř posledního tažení ve sportovním pelotonu. Každopádně, tenhle kousek na vašich řídítkách určitě nikdo nepřehlédne, a když řeknete cenu, jistě budete na vyjížďce king. Trpíte-li ovšem nepříjemnými pocity v dlaních při standardním úchopu gripů, a běžné rohy tak nějak z módních principů nechcete vozit, může být tenhle luxusní doplněk řešením. Na odpruženém enduro kole, kde by klasické gripy vypadaly naprosto šíleně, by tohle řešení na opačné straně gripů mohlo pomoci, a přitom nehrozí, že se těmito gripy zaháknete za nějakou větev.

(už)

datum: 22.03.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign